Sabah USA webTV

07.03.2013Video Haber

Türkiye Vodafone Vakfı'ndan BM başarısı!

Türkiye Vodafone Vakfı'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde; KAGİDER ve TBV işbirliğiyle hayata geçirdiği "Teknolojide Kadın Hareketi" Projesi New York'ta BM Kadın Statüsü Komisyonu'nun Toplantısı kapsamında düzenlenen panelde örnek başarı hikâyesi olarak dünyaya tanıtıldı. "Kadınların Teknolojiyle Güçlenmesi" konulu panelde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan konuşma yaptı.

Ünlü gazeteci ve girişimci Arianna Huffington, Birleşmiş Milletler Vakfı CEO'su Kathy Calvin, gazeteci Tina Brown, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Teknoloji Danışmanı Ann Mei Chang gibi dünyanın önde gelen fikir önderlerinin de konuşmacı olduğu panelde, 'kadın'ın teknolojiyi kullanarak potansiyelini açığa çıkartabileceği belirtildi.

Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla kadının sosyal ve ekonomik hayattaki varlığını güçlendiren Vodafone, bünyesinde hayata geçirdiği "Kurumsal Çeşitlilik ve Dahiliyet" yapılanmasıyla da kadın çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. Eşitlik anlayışını kurum kültürüne yayan Vodafone Türkiye bu alandaki çalışmalarıyla, KAGİDER'in Dünya Bankası teknik desteğiyle hayata geçirdiği Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası'nı GSM sektöründe almaya hak kazanan ilk operatör oldu.

Program sayesinde ev kadınları, temel teknoloji okuryazarlığı, güvenli internet, etkin iletişim becerileri ve satış ve pazarlama teknikleri gibi geniş bir yelpazede eğitim gördü. Bu eğitim programını tamamlayan ev kadınlarına "Teknoloji Pazarlama Uzmanlığı" Sertifikaları verilerek, Vodafone bayilerinde istihdam edilmelerinin önü açıldı. Şu anda eğitim gören bir kadın Vodafone Cep Merkezi'nde çalışmaya başladı.

Video: Enes Özdil

Puan: