Sabah USA webTV

11.07.2012Video Haber

Kardeşi, Obama karşıtı filmde oynadı

BD Başkanı Barack Obama'nın Kenya'daki üvey kardeşi George Obama, Amerikalı yazar-belgeselci Dinesh D'Souza'nın çektiği Obama karşıtı "2016: Obama's America" (2016:Obama'nın Amerika'sı) isimli filmde oynadı.

Üvey ağabeyi Barack Obama ile babaları aynı olan genç Obama, Kenya'nın başkenti Nairobi'de, Oscarlı Slumdog Millionaire filminde olduğu gibi, kentin varoşlarında fakirlik içinde yaşıyor.

Röportaj teklifini geri çevirmeyen genç Obama, D'Souza'nın hemen her sorusuna katılmadığını belirterek cevap verirken, "Ağabeyiniz size neden yardım etmiyor?" şeklindeki soruya, "Uğraşacak başka meseleleri var. Dünyayla ilgilenmesi benimle de ilgilendiği anlamına geliyor" şeklinde cevap verdi.

Yazar-belgeselci D'Souza'nın ağabeyinin kendisine neden maddi destek sağlamadığını sorması üzeriniyse, ağabeyinin bir ailesi olduğunu ve kendisinin bakımını üstlenebilecek kadar yetişkin olduğunu söyledi.

D'Souza, George Obama'nın ailenin asisi olduğunu yorumlayarak, onu "ailenin siyah koyunu" şeklinde tanımladı. Dört kez evlenen Obama'nın babası Barack Obama Sr.'nin yedi oğlundan en küçüğü olan George Obama, Ocak 2010'da Amerikalı bir yazarla birlikte bir kitap yazmıştı. Genç Obama'nın bu kitaptan binlerce dolar aldığı söyleniyor.
Puan: