USA SABAH 21 Kasım 2018 Çarşamba
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 09 Temmuz 2015 Perşembe 11:53
  • Güncelleme saati: 11:54

Türk fotoğraf sanatçıları ABD'de tanıtılacak

ABD'de düzenlenen Los Angeles Fotoğraf Festivali'nde Türk fotoğraf sanatçılarını Amerikalı sanatseverlere tanıtan "Concept: Turkey" fotoğraf yarışması için başvurular başladı

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada fotoğraf sanatçıları, şehir, insan, doğa, manzara ve nesneler üzerine kurgulanmış üç farklı fotoğraf ile 31 Temmuz'a kadar yarışmaya katılabilecek.

Los Angeles Fotoğraf Festivali kurucusu ve fotoğraf sanatçısı Mert Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin ABD'de gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Türkoğlu, projeye ilişkin California Üniversitesi'nden davet aldıklarını, geniş katılımlı bir konferansla projeyi ve Türkiye ile Amerika arasındaki sanatsal işbirliklerini konuşma fırsatı bulduklarını ifade eden Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Fotoğraf sanatı, kültürler arasında bir köprü kurarak işbirliğini daha ileri boyuta taşımaya yardımcı olabilir. 'Concept: Turkey' kültürlerin buluşması adına çok önemli bir etkinlik. Türk insanının yaşamını ve kültürünü Amerikalılara tanıtabilmek için fotoğrafla ilgilenen herkesi projede yer almaya davet ediyoruz. Yarışmada geçen yıl ulaştığımız yüksek katılım Türk fotoğrafçılığı adına bizi memnun etti. Bu sene Kültür Bakanlığı'nın katkısıyla projenin daha da ses getireceğine inanıyoruz."

Los Angeles ve İstanbul'daki sergi programlarıyla etkin ve başarılı bir kültürel diplomasi girişimi olarak değerlendirilen Los Angeles Fotoğraf Festivali'nin düzenlediği yarışmada finale kalan 35 fotoğraf, 11-15 Ağustos tarihleri arasında Los Angeles'taki Hatakeyama Galeri'de sergilenecek.
(AA)

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU