USA SABAH 19 Ekim 2018 Cuma
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 09 Ekim 2013 Çarşamba 09:31
  • Güncelleme saati: 09:35

Texas'ta Türk kadınlarından itfaiyeye bağış

Bir grup Türk kadını, ortaklaşa çıkardıkları, “Sevgiyle Yapılan Türk Yemekleri’’ kitabının satışından elde ettikleri gelirin bir kısmını Texas İtfaiyeciler Derneği'ne bağışladı

Texas'ta bir grup Türk kadını, ortaklaşa çıkardıkları, "Sevgiyle Yapılan Türk Yemekleri" kitabının satışından elde ettikleri gelirin bir bölümünü Texas İtfaiyeciler Derneğine bağışladı.

Texas'ın başkenti Austin'de gerçekleştirilen programda, Türk yemeklerinin tanıtıldığı kitabın satışından elde ettikleri gelirin bir kısmını, bağış çeki olarak dernek yetkililerine takdim eden Türk kadınlarının davranışı memnuniyetle karşılandı.

Bağış toplantısında Türk gönüllü kadınları, "Yardım için Texas'ta itfaiyecileri seçtik, çünkü her felaket anında ilk yardımımıza koşan yardım gönüllüleri onlardır" açıklamasında bulundu.

Texaslı Türk kadınlar, Şaduman Gürbüz, Derya Topaktaş, Nuran Sarılar, Songül Ağır, Emine Göreci Dervişoğlu, en son batı Texas'ta bir gübre fabrikasında meydana gelen patlamada, kurtarma çalışmaları esnasında hayatını kaybeden itfaiye erlerini de hatırlatarak, yangınlarda gösterdikleri kahramanlıklardan dolayı itfaiyecilere teşekkürlerini dile getirdi.

Texas İtfaiyeciler Derneği Başkanı Bill Gardner ve İcra Direktörü Chris Barron'un da hazır bulunduğu toplantıda, yardımsever Türk kadınlarının bağlı bulunduğu çatı organizasyon Türk Amerikan Dernekleri Federasyonuna da teşekkür plaketi takdim edildi.

Texas İtfaiyeciler Derneği Başkanı Gardner, Türk gönüllü kadınları tarafından yapılan yardım çekine karşılık, "Sevgiyle Yapılan Türk Yemekleri" kitabına, 20 bin üyesi olan internet sayfalarında tanıtım için yer vereceklerine dair söz verdi

Öte yandan, kitabın gelirinin bir bölümünün de daha önce Mehmetçik Vakfına bağışlandığı belirtildi.

(AA)

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU