USA SABAH 19 Aralık 2018 Çarşamba
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 09 Eylül 2013 Pazartesi 20:44
  • Güncelleme saati: 20:50

New York'ta bir Türk düğünü

Amerika'nın en kozmopolit kenti olan New York, pazar günü tam Türk usulü bir nikaha tanık oldu.

Kente komşu eyalet New Jersey'de evlenen bir Türk çift, nikah töreninin hemen ardından soluğu New York'un gökdelenlerine bakan bir parkta aldı.

Hudson Nehri boyunca uzanan parkın kenarında yürüyen yeni evli çifti gören Amerikalılar, neye uğradığını şaşırdı. Türklerin en çok yaşadığı Amerika kentlerinden biri olarak bilinen New Jersey'nin Weehawken bölgesinde evlenen Ankaralı Mustafa Aktaş ve taze gelin Hatice Yiğiter, nikah salonunda imzayı basar basmaz nehir kenarında gezintiye çıktı.

Türkiye'de pek çok çiftin yaptığı gibi nikahtan hemen sonra kentin en popüler mekanına gezmeye giden gelin ve damat, New Jersey'den New York'u izleyerek manzaranın tadını çıkardı. El ele yürüyerek parkta haftasonu gezintisine çıkanları şaşkına uğratan çift, Amerikalılardan gelen tebrikleri de kabul etmekten geri kalmadı. Çimlerin üzerinde yürüyen çift, Amerikalılara "Türk usulü" bir nikah töreni göstermekle kalmadı; hayatlarının en mutlu gününü sadece yakınlarıyla değil, hiç tanımadıkları New Jersey ve New Yorklularla birlikte kutladı.

(SABAH)

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU