USA SABAH 16 Aralık 2018 Pazar
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 09 Ağustos 2013 Cuma 14:46
  • Güncelleme saati: 14:47

Fethullah Gülen çocukları sevindirdi

Ramazan Bayramı'nı, kaldığı bölgedeki Türklerle karşılayan Fethullah Gülen, bayram namazının ardından okunan hutbede gözyaşlarına hakim olmadı. Hocaefendi, hutbe sonrasında ziyaretine gelenlerle bayramlaşırken, çocuklara da çikolata ve çeşitli hediyeler verdi.

Namazı kıldıran Herkul.org isimli internet sitesinin editörü Osman Şimşek, okuduğu hutbede, İslam aleminin içine düştüğü kaos ortamında Bayram'ın hoş esintilerinin hakkıyla duyulamadığını söyledi. Şimşek, "Bir yandan Rabb-i Rahimimiz hakkında hüsn-ü zannımız ve ahiret hesabına recalarımız sayesinde en ulvî hislerle ruhlarımız coşsa da, diğer taraftan gönüllerimize 'deta keder ve tasa pompalandığını hissediyoruz." dedi.

İslam aleminde mevcut tablonun ürpertici olmasına karşın ümitsiz olunamayacağını belirten Şimşek hutbesine, '"İman, Allah'a teveccüh ve esb'ba ri'yet sayesinde aşılamayacak hiçbir problemin olmadığına k'nîyiz." şeklinde devam etti.

Allah'ın nurunu tamamına erdireceğini ifade eden Osman Şimşek, "Âlem-i İsl'm'da nur üstüne nurlar inkişaf edecek; yeryüzü bir kere daha hak, adalet, muhabbet ve huzur atmosferine erişecek." diye konuştu.

Gülen, Ramazan Bayramı'nda kendisini yalnız bırakmayan Türk dostları ile bayramlaştıktan sonra çocukları sevindirdi. Ziyaretine gelen her bir çocuk ile tek tek ilgilenip çikolata ve hediyeler veren Fethullah Gülen Hocaefendi, küçük ziyaretçilerden kendisi için dua etmelerini rica etti. Çocukların başını okşayıp zaman zaman da sarılan Hocaefendi'ye minik ziyaretçileri de "Bayramınız kutlu olsun" diye temennide bulundu.

Ziyaretçilerinin ardından, Türkiye'den gelen ağabeyi Seyfullah Gülen ile de bayramlaşan Hocaefendi, Türkiye'deki yakınlarıyla da telefonla hasret giderdi.

(USASABAH ve Ajanslar)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU