USA SABAH 14 Aralık 2018 Cuma
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 09 Ağustos 2013 Cuma 14:53
  • Güncelleme saati: 14:59

ABD'li Türkler de mezarlıklara akın etti

ABD'de, Ramazan Bayramı öncesi New Jersey eyaletinin Paterson ve çevre şehirlerinden bir araya gelen Türkler, Totova Müslüman Mezarlığı'na ziyarette bulundu, Kuran-ı Kerim okudu, dua etti.

Türk nüfusun yoğun olduğu Paterson şehrindeki Ulucami Derneği'nin organizasyonuyla Totova Laurel Grove Cemetery Mezarlığı'na ziyaret gerçekleştirildi. Ulucami imamı Mustafa Bahacan, burada Yasin-i Şerif okudu.

Ulucami Dernek Başkanı Özkan Karaçay, ''Ziyaretimiz cemaatimizin katılımıyla ilk defa bu şekilde oldu. İnşaallah bundan sonra her dini bayramımızdan önce daha kalabalık şekilde ziyaretimizi gerçekleştireceğiz'' dedi.

Karaçay, değişik dinlerden insanlara ada ada tahsis edilen mezarlık hakkında da bilgi vererek, Totova'daki Laurel Grove Cemetery Mezarlığı'na, Karaçay Türkleri tarafından yapılan müracatla Türklerin cenaze defin ihtiyacı için 3 ada tahsis ettirildiğini belirtti.

Araplar için de bir ada olmak üzere Totova Laurel Grove Cemetery Mezarlığı'nda Müslüman toplum için toplam 4 ada mezarlık bulunuyor.

(AA)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU