USA SABAH 18 Ekim 2018 Perşembe
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 28 Ekim 2012 Pazar 22:04
  • Güncelleme saati: 22:09

TADF standına Amerikalılardan büyük ilgi

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde katılınan "Sokak Fuarı Tanıtım Etkinliği" , 27 Ekim Cumartesi günü Lexington caddesi üzerinde yapıldı. Binlerce kişinin ziyaret ettiği “ Manhattan Sokak Fuarlari” serisindeki stand Amerikalıların ilgi odağı oldu.

Türk ve Amerikan bayrakları ile donatılan stantta Türk Hava Yolları uçağı büyük ilgi çeker iken, Türkiye'ye ait dekoratif ürünler ve çini tabakları da sergilendi. New York Kültür ve Turizm Ateşeliği'nin katkıları ile tanıtım broşürleri dağıtılırken, World of Travel da fuara destek veren kuruluşlar arasında yer aldı.

Çeşitli festivallerde ve üniversitelerde Amerikalılara Ebru sanatı sevdiren ve öğreten başarılı sanatçı Bingül Sevimli'nin eserleri stand'da yerini alırken, çeşitli hediyeler konuklara dağıtıldı.

TADF Sokak Fuarı Direktörü Engin İkiz, 10 saat süren Sokak Fuarında, TADF Standına ilginin çok büyük olduğunu belirterek, birçok Amerikalının Türkiye'ye nasıl gideriz sorusu ile karşılaştıklarını dile getirdi. Ayrıca, Türkiye'ye giden Amerikalıların bilhassa standlarında durarak, tecrübelerini ve memnuniyetlerini dile getirdiğini belirten İkiz, ülkemizin tanıtımı ve Türk varlığının bu tür fuarlarda yer almasının önemli olduğunu söyledi.

Bir sonraki etkinliğin hava şartlarının uygun olması durumunda, 10 Kasım Cumartesi Union Square'de gerçekleşeceğini söylenen İkiz, sponsor olmak isteyen firmaların info@tadf.org adresine email atmasını istedi.

(USASABAH)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU