USA SABAH 20 Kasım 2018 Salı
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 11 Mayıs 2012 Cuma 09:23
  • Güncelleme saati: 09:42

Türk Amerikan İş Forumu'ndan muhteşem 10. yıl galası!

(USASABAH)

Eren Abdullahoğlu / NEW YORK

Türk-Amerikan İş Forumu (Turkish American Business Forum-TABF) 10'uncu kuruluş yıldönümü galası, Manhattan'ın en etkili ve önemli gecelerin yapıldığı Chelsea Piers'in içinde bulunan Pier Sixty The Lighthouse'ta yapıldı.

Hudson Nehri'nin muhteşem görüntüsü karşısında gerçekleşen görkemli gala gecesine Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ve New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve eşi Ayşe Bilgen, Mehmet Okur, Western Union Başkanı Hikmet Ersek'inde yer aldığı seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

New York'taki Türk iş çevrelerini, Amerikalı "Türk dostlarını" ve New York'ta yaşayan Türk toplumunun çeşitli kesimlerini buluşturan Türk-Amerikan İş Forumu Başkanı Mehmet Lütfi Kırdar'ın gecede oldukça heyecanlı olduğu dikkat çekti. Geceye katılan davetlilerin masalarını tek tek dolaşıp "hoş geldiniz" diyen Mehmet Lütfi Kırdar daha sonra kürsüye çıkıp konuşma yaptı.

Kırdar: "On beş yıl sonra gururluyuz"

Kırdar," Bu önemli gecede herkesi bira araya getirdiğimiz için çok mutluyuz. On beş yıl önce kurucu üyelerimiz ve eski New York Başkonsolosluğu yapan Fuat Tanlay ile beraber böyle bir kurumu kurup buradaki vatandaşlarımızı bir araya getirip birbirlerine destekte bulunmaları çok gurur verici. Ayrıca Amerika'da finans alanında faaliyet gösteren ve dünya da şirketi halka açık olan Western Union'ın Başkanı Hikmet Ersek, bugün hem önemli bir şirketi başkanı, hem de Türk vatandaşı. Hiç bir zaman Türk vatandaşlığını unutmuyor, her zaman Türkiye'ye bağlı kalıp iyi bir şekilde temsil etmesi gerçekten gurur verici. Ayrıca önemli bir Türk'un Amerika'da yüksek bir pozisyonda bulunmasından mutluyuz" dedi.

Kırdar, "11 tane kurumsal,100 tane bireysel üyemizle birlikte el ele Türk beraberliğini ilerletmek amacıyla kurulmuş bir kurumun devamın getirmek benim için büyük bir şereftir. İnşallah önümüzdeki senlerde de böyle değerli insanları ödüllendirip saygı duyduğumuz kişileri galalarımızda ön plana çıkarıp onlara destek olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.Küresel Vatandaşlık Ödülü Western Union Başkanı Ersek'e

Türk-Amerikan İş Forumu (Turkish-American Business Forum-TABF)'un son 3 yıldır Başkanlık görevini başarıyla sürdüren Mehmet Lütfi Kırdar, gecede başarı gösteren kişi ve kurumlara tek tek ödüllerini verdi. Kırdar, önemli ödüller arasında Küresel Vatandaşlık Ödülü Hikmet Ersek'e Amerika'da ALL-STARS'da oynayan ilk Türk olarak tarihe geçen Milli Basketbolcumuz Mehmet Okur'a da Young Türk ödülü verildi. Platin Ödülü'nü Herrick Fenstein, Altın Ödülü'nğ Tamer Seçkin ve 12 tane değişik kurum ve kişilere ise Gümüş ödülü verildi.Hikmet Ersek'in eşi Nayantara Ghosh, Hikmet Ersek, Mehmet Okur ve Mehmet Lütfi Kırdar

Gypsy All-Stars ve Ege sahne aldı


Ödül töreninden sonra Gypsy All -Stars sahne alarak gecedeki davetlilere birbirinden güzel eserlerle müzik ziyafeti sundu. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise ünlü sanatçı Ege sahne aldı.

Birbirinden muhteşem eski ve yeni şarkılarından oluşan repertuvarıyla üst düzey bir performans gösteren Ege Gitarıyla, geceye katılan tüm konukları hareketli şarkılarıyla coşturdu.

Gypsy All -Stars ile birlikte yaklaşık 1 buçuk saat sahnede kalan Ege, daha sonra davetliler adına çekiliş yaptı. Çekilişte bir şanslı ise hediye iPhone kazandı.

Ege, daha sonra sahnede unutulmayan şarkıları arasında bulunan Yaz Aşkım, Delice Bir Sevda, Sevmenin Tadı Yok, Sevildiğini Bil, Sen Sevdirdin, Karanlıktan Aydınlığa eserlerdini seslendirdi. Ünlü sanatçı en çok sevdiği şarkılardan biri olan Tanju Okan'a ait "Bu Akşam Çok Efkarlıyım Kalbim Neden Kan Ağlıyor" isimli hüzünlü şarkısını da sevenleriyle birlikte seslendirdi. Konserden sonra USASABAH'a bir açıklama yapan Ege, "her şeyden önce New York'un en elit grubuyla bir araya geldiğim içim mutluyum. Türkiye ve Amerikan hem ticari hem de medeni ilişkiler açısından çok önemli pozisyondalar. Böyle bir gecede benimde sahne almak benim için büyük bir şeref. New York'ta şimdiye dek çıktığım en seçkin mekanlardan bir tanesi. Türkiye ile Amerika arasında 8 bin kilometre mesafeye gelip Anavatan'da olduğu gibi aynı duygulu insanlarla aynı tepkiyi almak güzel bir duygu. Demek ki işimizi doğru yapıyoruz. Burada olmak hem şeref veriyor, hem de keyif veriyor" dedi.

Ege, Drom'da sahne alacak

Ünlü sanatçı, ayrıca bu hafta Drom'da bir konserinin daha olacağını ve ona da özel bir repertuar çalışması yapacağını belirterek şöyle konuştu: "Drom artık New York'un değil Dünya'nın sayılı mekânları arasında biri oldu. Benim tanıdığım pek çok müzisyenler de Drom'da sahne almak için can atıyorken ki; bir kaç tanesini izledim, Zaz gibi örneklerini izledim. Orda sahne almak gerçekten çok keyifli olacak"

Ege muhabirimize ticarete atıldığını da söyledi:"Kendi zeytin markam olan Ege Olive markasını üretime soktum. Burada görüşmelerini yapıyoruz. Sanırım 2012 yılı bitmeden Ege Olive markası ABD'ye dağılacak. Şimdiden anlaşmalarını yapmaya başladık, yalnız müziğimizle değil zeytinyağımızla da burada olacağız"
Misafirlere Türk kahvesi

Konser bitiminden sonra konuklara özel bir sürpriz yapan Türk-Amerikan İş Forumu üyeleri, ABD'de Türk kahvesi kültürünü tanıtmak amacıyla Kurukahveci Mehmet Efendi'nin desteğiyle "Gezici Türk Kahvesi Evi Projesi" seyyar aracı mekânın bulunduğu alana geldiler. Burada davetlilere bedava kahve ikram edildi.

Gül Ozdemir, Hakan Özakbaş, Benan Özakbaş, Tom Ellis

Ilgar Peker, Tamer Keleşoğlu, Serdar İlhan

Mehmet Lütfi Kırdar, Mehmet OkurMehmet OkurHikmet Ersek ve eşi Nayantara Ghosh,Ayse Bilgen, Levent Bilgen, Mehmet Okur ve Ertuğrul ApakanMehmet Okur ve Emel DilekEtiketler : , , , , , , , , , , , , ,

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU