USA SABAH 19 Aralık 2018 Çarşamba
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 10:19
  • Güncelleme saati: 10:27

Galatasaray USA Balosu İstanbul'u aratmadı

(USASABAH)

Eren Abdullahoğlu / NEW YORK

New York'ta Galatasaray USA Derneği tarafından yıllık olarak düzenlenen Asaletin Gecesi adlı balo gecesine Galasataray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve eski kaleci Faryd Mondragon'un katılması büyük coşku ile karşılandı.


Geceye New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Galatasaray üyesi Dinçer Azaphan, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun yeni Başkanı Ali Çınar ve ebedi dostlar olan Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı davetliler de katıldı. Sheraton Hotel'de yapılan balo gecesi öncesi basınının sorularını yanıtlayan Başkan Ünal Aysal, New York'a sık sık geldiğini belirterek, "Burası biraz evim gibi. Ama bu akşam sizlerle beraber gerçekten evim gibi hissettim" diye konuştu.

Bu karardan ben şahsen çok memnun oldum

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydıner'in istifa imasında bulunduğu açıklamasıyla ilgili olarak Aysal, "Ben öyle bir ima sezmedim. Sadece iki gün evvelki toplantıda rahatsızlık olduğunu hissettim bazı konularla ilgili. Ama Sayın Aydıner görevini yerine getirmeden ayrılacak bir insan değil. Öyle bir tabiatı olduğunu sanmıyorum. Galatasaray Başkanı olarak Federasyonumuza ve Federasyon Başkanına güvenimi sizin huzurunuzda bir kez daha tekrarlıyorum" dedi.

Konuyla ilgili olarak Beşiktaş Kulübü Yıldırım Demirören'in tutumuna ilişkin soru üzerinde ise Aysal, her kulübün menfaat ve sorunların bulunduğunu, Demirören'in de Beşiktaş'ın menfaat ve sorunlarıyla baş başa olduğunu ve mevcut sorunlara gayet tabii çözümler aradığını ifade etti.

Yıldırım'ı ilk ben ziyaret edeceğim

Başkan Ünal Aysal konuşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a da değinmeden geçmedi. Yıldırım'ın cezaevinden çıktığında ilk ziyaret edenlerden olacağı yönündeki açıklamaları hatırlatılarak, söz konusu tahliyenin tarihine ilişkin tahmini sorulan Aysal, yargı süreciyle ilgili bir zamanlama yapmasının söz konusu olamayacağını ifade etti. Aysal, "Biz iyi niyetimizle en kısa sürede bunun (tahliyenin) olmasını söyleyebiliriz. İnşallah hayırlısıyla en kıza zamanda Sayın Yıldırım da futbol camiasının içindeki yerine geri döner" temennisinde bulundu.

Başbakan da ciddi bir devlet adamıdır

Kanal D televizyonunda yayınlanan 32. Gün programına daha önce konuk olan Ünal Aysal, "Sayın Mehmet Ali Birand burada bana nükte dolu bir soru sordu. 'Stadın yanındaki yolların yapılmaması, Sayın Başbakanı kızdırdığınız için mi?' şeklinde bir soru sordu. Ben de ona nükteli bir cevap vermek istedim. 'Biz 25 milyon Galatasaraylıyız. Sayın Başbakana oy verenler arasında bizler de varız. Sayın Başbakan da ciddi bir devlet adamıdır. Bu tür şeylere kin tutmaz' gibi bir cevap verdim. Bu, nükteli bir soruya nükteli bir cevaptı. Bunu sayıyla falan hiçbir alakası yok. Ama bazı arkadaşlarım, dostlarım galiba bu sayıları çok ciddiye almışlar. Galatasaray'ın içeride ve dışarıdaki üyelerinin sayısı belli. Bunların hangisi Başbakana oy verdi? Hangisi oy vermedi? Bunu benim bilmem mümkün değil. Herkes oylarında da serbest. Ama şöyle yüzdelere baktığımız vakit. Sayın Başbakan Türkiye'nin yüzde 50 oyunu aldıysa, Galatasaraylıların da yüzde 50'sinin oyunu almıştır diye düşünüyorum. Bu nüktenin altında bu yatıyordu. Kasıtlı birey değildi." şeklinde konuştu.

Gazetecilerin ABD'deki Galatasaraylılara yönelik bir mesajının olup olmadığını sorması üzerine ise Aysal, "Ben özellikle Galatasaray'ın gelişimi, Türkiye'ye katkısının daha da artması için, Galatasaray'ın yurtdışındaki başarılarını geliştirmesi ve devam ettirmesi için çalışıyorum ve bundan sonra da bunun için çalışacağım. New York'taki Galatasaraylıların da bunda çok büyük bir payının olacağından eminim. Çok ümitliyim Galatasaraylılara güveniyorum" şeklinde konuştu.

ABD'de yaşayan yaklaşık 600 davetlinin katıldığı gecede, Galatasaray USA Derneği Başkanı Tolga Sağıroğlu; Galatasaray'ın bir dünya markası olduğunu belirterek, "Taraftarımız takımını yine Milan'ı, Real Madrid'i, Manchester United'ı, Arsenal'i dize getirirken görmek istiyor. Galatasaray'ın yakaladığı başarıların aynı ivme ile devam etmesi halinde, sarı-kırmızı renkler uzaya bile gitse yalnız kalmayacak" dedi.

Eski kaleci Mondragon da gecedeydi

Türkiye'nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen de Galatasaray'ın bir marka olduğunu, birçok şeye on ayak olabileceğini vurgulayarak, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yaptıkları görüşmede Galatasaray'ın ABD'de yapacağı maçları ele aldıklarını bildirdi.

Galatasaray'ın eski kalecilerinden Faryd Mondragon, "Galatasaray'ın her zaman kalbinde olduğunu belirtirken, "Ben de Galatasaray ailesinin bir parçasıyım. Galatasaray'da geçirdiğim 6 yıl, kariyerimin en güzel yıllarıydı" dedi. 

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açık artırmada, Galatasaraylı futbolcular tarafından imzalanmış formalar sahiplerini buldu. Ayrıca gecede düzenlenen çekilişle şanslı davetlilere çeşitli hediyeler verildi. Gecenin sonunda sahne alan pop sanatçısı Alpay'da geceye katılan davetlileri coşturdu.


Etiketler : , , , , , ,

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU