USA SABAH 13 Kasım 2018 Salı
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 22 Ağustos 2011 Pazartesi 14:22
  • Güncelleme saati: 14:24

TASC'ın geleneksel çocuk iftarı

(CİHAN)

ABD'de faaliyet gösteren Chicago Türk Amerikan Derneği (TASC) Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da çocukları unutmadı.


5-15 yaş grubundaki çocuklarımız için geleneksel hale getirdiği Çocuk İftarı'nı gerçekleştirdi. Çok yoğun bir katılımın olduğu iftar programına gelen tüm çocukların memnuniyetleri yüzlerinden okunuyordu.

Unutulmaz bir akşam yaşatmak için hazırlıklarına 1 hafta önce başlanan ve o gün geldiğinde erken saatlerde başlayan hazırlıklara TASC gönüllüleri her zamanki gibi büyük destek verdiler. Bir taraftan salonun süslenmesi çalışmaları devam ederken diğer taraftan çocukların en sevdiği yemekler hazırlandı.

İftar programı Ahmet Çavuş adlı bir çocuk akşam ezanını okuması ve Enes Eldes adlı bir çocuk iftar duasını yaptı. Yemek esnasında geleneksel kıyafetleriyle servis yapan Osmanlı Şerbetçisi de geceye ayrı bir renk kattı.

Yemeğin ardından gecenin unutulmaz hatıralar arasında yer almasını sağlayacak yarışma programlarına geçildi. Oldukça eğlenen, yarışmadaki başarılarıyla hediyeler-ödüller kazanan çocuklarımız programın sonunda dondurmalarını yiyerek ve sohbet ederek yorgunluklarını atmaya çalıştı.


Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU