USA SABAH 21 Ekim 2018 Pazar
Toplum
  • Haber giriş tarihi: 01 Nisan 2011 Cuma 11:03
  • Güncelleme saati: 11:05

Kongre'deki Türkiye Dostluk Grubu'nun 10. yıldönümü kutlandı

(USASABAH ve Ajanslar)

ABD Kongresi'ndeki Türkiye Dostluk Grubu'nun kuruluşunun 10.yıldönümü, Kongre'de verilen yemek ve resepsiyonla kutlandı.


Turkish Coalition of America (TCA) tarafından düzenlenen resepsiyon ve öncesindeki yemeğe, Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanları Ed Whitfield, Stephen Cohen ve Virginia Foxx da dahil olmak üzere toplam 28 Amerikalı milletvekili katıldı.

ABD Kongresi'nin Cannon çalışma binasında verilen yemeğe, Kongre üyeleri ve yardımcılarının da aralarında olduğu 200 civarında kişi katılırken, yemekte Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ileana Ros-Lehtinen de (solda) hazır bulundu.

Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanı ve grubun kurucularından olan, Cumhuriyetçi Parti Kentucky milletvekili Ed Whitfield, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türk-Amerikan ilişkilerinin önemine değindi.

Şu anda 100'ün üzerinde üyesi bulunan Türkiye Dostluk Grubu'nun da önemli bir grup olduğunu ifade eden Whitfield, grubun üye sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Dostluk Grubunun diğer eşbaşkanlarından, Cumhuriyetçi Parti North Carolina milletvekili Virgina Foxx da konuşmasında, Türk-Amerikan ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda gösterdiği çabalardan dolayı TCA Başkanı Lincoln McCurdy (küçük fotoğrafta sağda) ve ekibine takdirlerini sundu.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan da Kongre'deki Türkiye Dostluk Grubu'nun, kuruluşundan bu yana geçen 10 yıllık sürede giderek büyümesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Türkiye'nin küresel çaptaki uluslararası meselelerde oynadığı aktif role işaret eden Tan, Kongre üyelerinin Türkiye'yi daha iyi tanıması ve Türkiye ile ilgili bir hükme varmadan önce Türk yetkilileri de dinlemesinin önemli olduğunu belirtti.

Diğer Haberler Tüm Toplum Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU