USA SABAH 19 Aralık 2018 Çarşamba
Spor
  • Haber giriş tarihi: 04 Eylül 2017 Pazartesi 17:04
  • Güncelleme saati: 17:04

Pele ve Romairo'dan Neymar analizi

Brezilya futbolunun iki efsanesi Pele ve Romario, Neymar'ın PSG'ye transferini değerlendirdi. Pele, "Neymar'ın buna ihtiyacı vardı" derken Romario "Dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu PSG'de kanıtlamak, bunu Barcelona'da yapmaktan daha zor" görüşünde.Neymar'ın Barcelona'dan Paris Saint Germain'e transferini hem Brezilya hem de dünya futbolunun iki efsanesi Pele ve Romario değerlendirdi.

Marca'ya konuşan Pele, "Şu anda Brezilya'nın en iyi futbolcusu Neymar... Bu transferin onun için iyi olduğunu düşünüyorum çünkü Barcelona'dayken Messi ile büyük bir rekabet içindeydi. Bu gidiş onun adına büyük bir şans. Hatta buna ihtiyacı vardı. Şimdi gerçekten futbolunu oynayabilir ve yapabileceklerini herkese gösterebilir. Ama şunu da belirtelim. Bu aldığı sorumluluk bir taraftan da çok tehlikeli" değerlendirmesini yaptı.

Artık siyasi kimliğiyle ön plana çıkan Romario ise El Pais'e konuştu: "Neymar'ın transferinde kaybeden Barcelona oldu. Okuduklarıma ve kulağıma gelenlere göre Neymar PSG'de mutlu. Bir futbolcu için en önemlisi bu. Neymar, Barcelona ile Altın Top kazanacak düzeye gelmişti. Ama bu transfer sonrası dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu PSG'de kanıtlamak zorunda. Bunda daha zorlanacaktır."

NTV

Diğer Haberler Tüm Spor Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU