USA SABAH 15 Ekim 2018 Pazartesi
Spor
  • Haber giriş tarihi: 18 Şubat 2013 Pazartesi 21:11
  • Güncelleme saati: 04:21

Obama Tiger Woods'la golf oynadı

ABD Başkanı Barack Obama, ilk kez ünlü golf şampiyonu Tiger Woods ile baş başa golf oynadı.

Florida'daki Yat ve Golf Kulübü'ndeki karşılaşma sırasında korumalar çevrede kuş uçurtmadı. Şimdiye dek boş vakitlerinde keyif için golf oynayan Başkan Obama ilk kez bir profesyonelle karşı karşıya geldi. Obama ile Woods'un maçını dünyaya duyuran GolfDigest.com adlı sitenin haberine göre, bu ay 75'inci kez şampiyonluğu elde eden Tiger Woods'u öven Obama, ona "Yeniden iyi oynadığını görmek çok güzel" dedi.

Obama'nın üç günlük bir golf kaçamağı için Florida'ya gittiği açıklandı. Michelle Obama ile kızları Malia ve Sasha'nın ise Colorado'da kayak tatilinde oldukları bildirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Obama ve Woods'a ABD Ticaret Bakanı Ron Kirk ve golf sahasını içinde bulunduran kulübün sahibi Jim Crane'in de eşlik ettiğini belirtti.

Yalnızca golf yayını yapan Golf Channel adlı televizyon kanalının analistlerinden Tim Rosaforte, Twitter hesabından ikilinin oldukça iyi bir maç çıkardıkları yorumunda bulundu.

Beyaz Saray güvenlik birimleri maç sırasında çevrede sıkı önlemler alırken, kulübün diğer bölümlerine insanların ulaşması da bir süre engellendi. Golf maçıyla ilgili herhangi bir fotoğraf ya da görüntü de yayımlanmadı. Amerikan medyası, daha önceki ABD başkanlarının golf oynarken fotoğraf çektirdiğini hatırlatarak, Obama'nın farklı bir tavır sergilediğini kaydetti.

Obama ile yaptığı golf maçı, Tiger Woods için bir imaj düzeltme çabası olarak da yorumlandı. Woods, 2009 yılında başka bir kadınla ilişkisi ortaya çıktıktan sonra, eşi Elin Nordegren'la olaylı biçimde boşanmıştı.

(SABAH)

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Spor Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU