USA SABAH 24 Eylül 2018 Pazartesi
Spor
  • Haber giriş tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 01:57
  • Güncelleme saati: 02:09

Hidayet'e doping şoku

NBA takımlarından Orlando Magic'de forma giyen Türkolu, yasaklı madde kullanarak doping yaptığı gerekçesiyle 20 maç ceza almasının ardından, takımının resmi internet sitesine bir açıklama yaptı.

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, ''Geçen yaz Türkiye'ye dönerken, antrenörümün omuzumdaki sakatlığın daha çabuk iyileşmesi için verdiği almıştım. Bu ilaçların yasaklı madde içerdiğini bilmiyordum''


Türkoğlu, ''Geçen yaz Türkiye'ye dönerken, antrenörümün omuzumdaki sakatlığın daha çabuk iyileşmesi için verdiği almıştım. Bu ilaçların yasaklı madde içerdiğini bilmiyordum. İlaçları kullanmadan önce yasaklı madde içerip içermediğini kontrol etmedim'' diye konuştu.

''Vücuduma giren maddelerin tüm sorumluluğunu üstüme alıyorum'' diyen Türkoğlu, şöyle devam etti:
''Bu tamamen benim hatam. Takımım ve lig organizasyonundan, takım arkadaşlarımdan ve Orlando Magic taraftarlarından özür diliyorum. Biliyorum, birçok insanı hayal kırıklığına uğrattım. Hatam için gerçekten çok üzgünüm.''

Sitede ayrıca Orlando Magic Genel Menajeri Rob Hennigan'ın da açıklamalarına yer verildi.

Hennigan açıklamasında, ''Hidayet bilmeden yasaklı madde kullandı. NBA listesinde 125 yasaklı madde var ve oyuncularımızı bu maddelerle ilgili eğitmek için uzun süreler harcıyoruz ve harcamaya da devam edeceğiz. Bunun istenmeden yapılan bir hata olduğuna eminiz'' ifadesini kullandı.

(AA)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Spor Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU