USA SABAH 14 Aralık 2018 Cuma
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 23:30
  • Güncelleme saati: 23:31

"New York Masalı" sinemaseverlerle buluştu

ABD'de tamamı New York'ta çekilen ilk Türk filmi olan "New York Masalı" dün gece sinema severlerle buluştu.Yapımcılığını Paterson Belediye Başkan Yardımcısı ve ABD'deki başarılı genç Türk iş kadınlarından Derya Taşkın'ın üstlendiği New York Masalı filmi için Moving image Müzesi'nde gala gecesi düzenlendi.

New York'ta yaşayan Türk sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği gala gecesinde, kırmızı hali bölümü ve resepsiyonun ardından filmin gösterimine geçildi.Yönetmenliğini Doğan Özmekik'in ve senaristliğini Nilüfer Yenidoğan Özmekik'in yaptığı filmin başrollerinde Ahmet Bodur, Esin Varan, modacı Peyman Umay'ın oynarken, Mert İnanç, Yağmur Peköz, Derya Çelikol, Ferhat Daştan, Alex Demir ve Jimm Cüneyt Gürkan ile konuk oyuncular Ayhan Taş ve Ekin Türkmen de filmde rol aldılar. Filmde ayrıca Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams da bir sahnede rol aldı. Filmde, hayatını değiştirmek isteyen kadın ile hayatına son vermeye çalışan erkeğin tesadüfen karşılaşmasıyla başlayan bir aşk hikayesine yer veriliyor.

Türkçe Romantik Komedi türündeki filmin sahnelerin büyük bir bölümü, Central Park ile birlikte, Manhattan ve Brooklyn'in değişik bölgelerinde geçiyor. New York Masalı 19 Mayıs'ta ABD'nin bazı eyaletleri ile aynı anda Türkiye'de vizyona girecek.

röportaj arşiv
HAVA DURUMU