USA SABAH 20 Ekim 2018 Cumartesi
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 03 Mart 2017 Cuma 15:56
  • Güncelleme saati: 15:58

New York'ta coşkulu Tarkan gecesi


Megastar Tarkan, SM Production organizasyonu ile gerçekleşen Amerika konserlerinin ilk ayağı olan New York'ta dünya starlarını ağırlayan Hammerstein konser salonundaki ilk konserinde 3500 kişiye Türkçe ve İngilizce en sevilen şarkılarını söyledi.

Megastar Tarkan ilk New York konserini 22 yıl önce 1995 yılının Mayıs ayında da vermişti, ikinci büyük konserini ise dün gece SM Production organizasyonuyla 2-3 Mart tarihlerinde New York'ta Manhattan Center Stüdyoları'nda bulunan Hammerstein konser salonunda, 5 Mart'ta ise Los Angeles'ta şehrin merkezinde yer alan, The Novo'da, Turkcell sponsorluğunda vereceği konserler serisi için start verdi.

Megastarın, biletleri satışa çıktıktan çok kısa bir süre sonra tükenen Amerika konserlerinin ilk ayağı olan New York'ta dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı Hammerstein konser salonundaki ilk gecesinde konseri yoğun ilgi gördü. Tarkan'ın çoğunlukla Amerika'da yaşayan Türk sevenlerinin yani sıra çok sayıda yabancı da yer aldı. Rus, Ispanyol ve Meksika ve İran'dan sevenlerinin olması da dikkat çekti.

Megastar "Acımayacak" şarkısı ile sahneye çıktığı gecede "Kır Zincirlerini", "Unutmamali", Şımarık "Dudu", "Öp", "Touch" "Aşk Gitti Bizden" gibi çok sevilen Türkçe ve İngilizce şarkılarını salonu dolduran sevenleri ile birlikte söyledi.ABD'de de ikinci kez canlı konser veren Tarkan, neredeyse bütün şarklarına eşlik eden hayranlarına, 'Yıllar sonra New York'ta konser vermek ne güzelmiş' diye seslendi. Birbirinden popüler Türkçe şarklarının yani sıra bir de İngilizce şarkı söyleyen Tarkan'ın konseri sahneye yerleştirilen dev ekrandan yansıtılan renkli ışıklarla görkemli bir şölene dönüştü.

Tarkan'ın Amerika'daki ilk seri konserlerini gerçekleştiren, Amerika merkezli SM Production Group Genel Müdürü Şengül Oğuz, "1 yıldır bu konserler için çok kalabalık bir ekip olarak çalışıyoruz. Biletler satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükendi ve izleyiciler arasında birçok farklı ülkeden izleyici vardı"dedi

Megastar'ın 3 Mart tarihinde New York, Hammerstein konser salonunda ve 5 Mart tarihinde Los Angeles, The Novo'da Turkcell sponsorluğunda SM Production tarafından organize edilecek.

Eren Abdullahoğlu/ USA SABAH

röportaj arşiv
HAVA DURUMU