USA SABAH 22 Şubat 2019 Cuma
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 01:45
  • Güncelleme saati: 01:52

Türk ressamın eserleri dişçi ofisinde sergilendi!

Sanatçı Bülent Kılıç'ın İstanbul temalı resimleri, California'nın Los Angeles kentinde alışılmışın dışında dişçi ofisinde sergiye açıldı.

Avrupa ve Amerika'da sıkça kullanılan ve "Ofiste Sanat" olarak adlandırılan sergiyle ilgili organizatör Nalan Kumlalı, "İnsanları günlük koşuşturmaları esnasında da sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. Hem Türk sanatçılarımızı, hem de onların eserleri aracılığıyla Türkiyemizi tanıtıyoruz" dedi.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan Kumlalı, ofiste sanatın hedefini, "Sanatı hayatın içine taşıma çabası, vakit sorunu olan sanatseverleri alışılmışın dışında bir ortamda buluşturmak" diye özetleyip, bu tarz sergileri ABD'de Türklerin yoğun olduğu her eyalete yaymak istediklerini belirtti.

Geçtiğimiz hafta sonu açılan sergiyi ilk gezenlerden Los Angeles Ticaret Ataşesi Gürkan Süzer de serginin hayatın içinde bir mantıkla ülke tanıtımına hizmet ettiğini belirterek, organizasyona katkısı olan herkese teşekkür etti. Süzer, serginin diğer Türk işyeri sahiplerine de örnek teşkil ettiğini vurguladı.

Bülent Kılıç'ın ofis sergisi, "Across The Bosphorus" ismiyle 4 Mayıs'a kadar ziyarete açık olacak.

(AA)

Etiketler :

röportaj arşiv
HAVA DURUMU