USA SABAH 22 Şubat 2019 Cuma
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 04:46
  • Güncelleme saati: 04:47

New York'ta Oscar'ı arayan bir Türk

7 yıl önce geldiği New York'ta birçok zorlukla mücadele ederek Amerikan film piyasasına girmeyi başaran Özgür Teke, son olarak 'Non Stop' isimli filmde rol aldı.

Oyunculuğa Türkiye'de bir otomobil şirketinin katalog çekimleriyle başlayan Teke, kariyerini New York'ta çekilen dizilerde sürdürüyor.

Genç aktör, Amerika'ya ilk geldiği günlerde bisikletçilik, garsonluk gibi işler yaptıktan sonra, New York Film Akademisi'nde 1 yıllık sinema eğitimi almaya karar verir. Eğitimine devam ettiği sırada şehirdeki film ve reklam ajanslarıyla görüşmeye başlayan Teke'nin ilk işi 'Unforgettable' dizisinde bir avukat rolü olur. Genç oyuncu daha sonra Türkiye'de de popüler olan 'Gossip Girl' dizisinde bir işadamını canlandırır. Dizilerde rol almanın kendisine büyük bir tecrübe kattığını belirten Teke, ilerleyen günlerde Hollywood filmlerinde oynamak için Los Angeles'a gideceğini söyledi.

Teke, 'Çok çalışıyorum. Elimden gelen herşeyi yapıyorum. Buralara kadar gelmem benim için büyük bir başarı. New York'taki dizilerde görev alacağımı hayal bile edemezdim. Demek ki, çalışınca oluyor." diye konuştu. 'Person of Interest' dizisinde bir keskin nişancı rolü kapmayı başaran Teke, dizilerde oynamak için binlerce aktör arasından seçildiğini söyledi.

"2,5 ay film setinde kaldım"

İstanbul'da çekilen 'Taken 2' filminin başrol aktörü Liam Neeson ile 'Non Stop' filminde rol alan Özgür Teke, 'Filmde oynamak için seçmelere gittiğim gün belki de kariyerimin en heyecanlı anıydı.' diye konuştu.

Teke, "Son 3 kişi arasına girdiğimde adeta kalbim duracaktı. Kısa süre sonra oynayacağım kesinleştiğinde çok sevindim.' dedi. Dizi çekimleri için 2,5 ay boyunca film setinden çıkmadığını ifade eden Teke, 'Bu süreç içinde çok ciddi tecrübeler kazandım. Oyunculuğun eğitimini almak ile sahada rol almak çok farklı.

Ben her ikisinde de tecrübe kazandım." şeklinde konuştu. Özgür Teke, Kasım ayında gösterime girecek olan 'Non Stop' isimli filmde hava dedektifini canlandıran Liom Neeson ile aynı sahnede oynayacak. Teke, uçağın First Class bölümünde baş aktörün bir sıra önünde oturan bir işadamını oynayacak. Genç oyuncu, filmde Jullianne Moore ile birlikte görüntülenecek.

(USASABAH ve Ajanslar)

Etiketler :

röportaj arşiv
HAVA DURUMU