USA SABAH 16 Ekim 2018 Salı
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 08 Eylül 2012 Cumartesi 17:11
  • Güncelleme saati: 18:01

Moda yarışının galibi Michelle Obama

(USASABAH)

ABD First Lady'si Michelle Obama'nın geçen hafta Demokrat Parti Kurultayı'nda yaptığı konuşma büyük takdir topladı.


Modacılar ise Michelle Obama'nın kıyafet seçimiyle doğrudan ilgiliydiler. Yüksek Çözünürlüklü televizyon devrinde, dakikası dakikasına izleyiciyle buluşan bir konuşma yapan Obama yorumculara göre oldukça iyi bir kıyafet tercihinde bulundu.

Tracy Reese tarafından tasarlanan elbisenin tüm detayları HD ekranlarda en ince ayrıntısına kadar görülebildi. Bu yüzden pembe, gri ve altın tonlarında işlemelerin bulunduğu elbise Obama'nın stilini ortaya koyan bir gösterge haline geldi. Elbise üzerindeki desenler ve etek bölgesindeki işlemeler özellikle kadınların ilgisini çekti. Obama'nın elbisesi aynı zamanda tipik bir orta sınıf ailenin alabileceği fiyattaydı. Siyahi bir Amerikalı olan Reese'in diğer tasarımlarının fiyatlarını listeleyen New York Times, elbisenin 395 ile 450 dolar arası bir fiyatı olduğunu tahmin ediyor.

Cumhuriyetçi Parti'nin Başkan adayı Mitt Romney'nin eşi Ann ise Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kurultayı'nda kırmızı düz bir elbise tercih etmişti. Uzmanlar tarafından sade olduğu için çok iyi not verilmeyen elbisenin fiyatı ise bir hayli yüksekti: Yaklaşık 2 bin dolar.


Etiketler :

röportaj arşiv
HAVA DURUMU