USA SABAH 18 Aralık 2018 Salı
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 04 Haziran 2012 Pazartesi 16:23
  • Güncelleme saati: 16:27

MTV Ödülleri'nin galibi Açlık Oyunları!

(USASABAH)

MTV Film ödülleri ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.


Ödül törenine, 8 dalda aday gösterilen ''Açlık Oyunları'', 4 ödül kazanarak damgasını vurdu.

''En iyi final dövüşü'' ve ''en iyi ekran üstü dönüşüm (makyaj)'' ödülünü kazanan Açlık Oyunları'nın baş rol oyuncuları Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson da filmdeki rolleriyle en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu ödüllerine layık görüldü.

Hutcherson, MTV film ödüllerini kazanan oyunculara verilen patlamış mısır biçimindeki ödülünü alırken, ''4 yaşımdan beri hep bir gün bir altın patlamış mısır ödülünü tutmak istemişimdir'' diye konuştu.

Harry Potter film serisinin sonuncusu olan '' Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2''nin, ''en iyi oyuncu kadrosu'' ve ''en iyi kahraman'' ödüllerini aldığı törende, ''Alacakaranlık Şafak Vakti Bölüm 1'' ''yılın filmi ödülü''nü, filmin başrol oyuncuları Kristen Stewart ve Robert Pattinson 4. kez üst üste ''en iyi öpüşme'' ödülünü aldı.

Törende 2 ödül alan diğer bir yapım da ''Bridesmaids'' adlı komedi oldu. Film, ''en iyi yürek burkan performans'' ödülünü kazanırken, filmin yıldızı Melissa McCarthy de ''en iyi komedi performansı'' ödülüne layık görüldü.

MTV'nin hayat boyu başarı ödülü olarak kabul edilen ''MTV Nesil Ödülü'' ise Karayip Korsanları filminin 48 yaşındaki ünlü yıldızı Johnny Depp'in oldu.

Amerikalı ünlü müzisyenler Steven Tyler ile Joe Perry ödülünü kendisine takdim ederken Depp'in, ''Bu artık çekil git ödülü gibi bir şey'' diyerek espirili bir şekilde ödülü aldığı görüldü.

Depp, tören sırasında ünlü Amerikan rock ikilisi The Black Keys'e, ''Gold on the Ceiling'' ve ''Lonely Boy'' adlı parçalarını seslendirirken gitarla eşlik etti.

Geceye damgasını minisiyle vurdu

MTV müzik kanalının her yıl düzenlediği sinema ödüllerinde bu yıl en iddialı kostümlerden birini İngiliz oyuncu Emma Watson giydi. Amerika'nın Los Angeles kentinde düzenlenen geceye Brood imzalı mini bir elbiseyle gelen 22 yaşındaki oyuncu, kırmızı halıdan geçişinde herkesi kendisine hayran bıraktı.

Çekimleri New Orleans kentinde süren "Apocalypse" filmine ara vererek Los Angeles'taki Gibson AmfiTiyatrosu'nda düzenlenen geceye katılan Watson, "Harry Potter Ölüm Yadigarları 2"deki rolüyle "en iyi kadın oyuncu" dalında aday gösterildi.

Oyuncu, bu ödülü alamasa da film "en iyi casting" ödülüne layık görülünce, filmin yapımcısı adına sahneye çıkarak ödülü aldı.Josh Hutcherson

Emma Watson

Etiketler : , ,

röportaj arşiv
HAVA DURUMU