USA SABAH 20 Kasım 2018 Salı
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 06 Nisan 2012 Cuma 11:25
  • Güncelleme saati: 11:28

Amerikan Pastası'nın yıldızı: "Beni Kapalıçarşı'da bile tanıdılar"

(SABAH)

Adem Beyaz

Komedi filmi "Amerikan Pastası: Buluşma"da rol alan ABD'li aktör Jason Biggs, İstanbul'da Kapalıçarşı'da dolaşırken Türk hayranları tarafından tanınmaktan çok hoşlanmış.


Bu hafta vizyona girecek "Amerikan Pastası: Buluşma"da (American Pie: Reunion) 13 yıl önce tanıştığımız liseli karakterler, yetişkin olarak bir araya geliyor. Son olarak 2009'da görüşen karakterler, uzun süredir ertelenen bir hafta sonu buluşmasında hayatlarında nelerin değiştiğini, kimlerin değişmediğini görüyor; zaman ve mesafelerin dostluk bağını koparamayacağını öğreniyor. Filmin sekizinci serisinde, başroldeki Jim Levenstein karakterinin yanısıra, baş yapımcı olarak filme geri dönen Jason Biggs'le Paris'teki Universal Film Stüdyosu'nda konuştuk:

İlk Amerikan Pastası'ndan bu yana 13 yıl geçti. Jim'in hayatında neler değişti?

Çok şey... Artık liseden yeni mezun olmuş bir yeni yetme değil. Hatta evli ve çocuğu var. Ama bunun da ötesinde babasıyla ciddi meseleler hakkında konuşan ve ondan tavsiyeler alan bir Jim var karşımızda.

Amerikan Pastası bütün dünyada büyük etki bıraktı. 2000'li yılların en beğenilen gençlik filmi diyebiliriz. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?

Bu başarıyı kimse tahmin edemezdi. İlk filmde hem senaryo hem de ekip sayesinde güzel bir iş ortaya çıkacağı belliydi ama serinin bu kadar uzun süreli devam etmesini kimse beklemiyordu.

Bu filmde tekrar nasıl bir araya geldiniz? 13 yıl sonra bir "buluşma" organizasyonu kolay olmasa gerek?

Evet kolay değil ama bir araya gelme fikri beni ve filmdeki bütün arkadaşlarımı heyecanlandırmış olsa gerek. Zaten bu kadar yıl birlikte çalıştığınız, keyifli bir şekilde vakit harcadığınız insanlarla artık aile gibi oluyorsunuz.

Filmle birlikte özel hayatınızda nasıl değişiklikler oldu? Artık dünya çapında tanınan bir aktörsünüz.

Filmle birlikte benim de dünyam değişti diyebilirim. Amerika'dan ilk defa bu filmin tanıtımı için çıkmıştım. Yine Avrupa'ya gelmiştik. Dünyanın her yanında insanların beni tanıması inanılmaz bir duygu. İstanbul'da Kapalıçarşı'da da insanlar beni çevirip "Sen Jim değil misin" diye soruyorlardı. Gerçekten inanılmaz bir duygu.

Peki bir başka "buluşma" gerçekleşecek mi?

Ben ve arkadaşlarım son filmi çekerken çok keyif aldık. Bu yapımcıların işi. Ama teklif gelirse filmdeki hiçbir oyuncunun bunu geri çevireceğini zannetmiyorum.

İSTANBUL'A İKİ KEZ GELMİŞ:

İstanbul deyince aklına ilk taksi şoförlerinin geldiğini söyleyen Jason Biggs, "Kesinlikle çılgınlar. Böyle şoförleri dünyanın başka hiçbir ülkesinde görmedim" dedi. İstanbul'u iki kez ziyaret eden Jason, Sultanahmet Meydanı'na hayran kaldığını söyledi.

Etiketler : , ,

röportaj arşiv
HAVA DURUMU