USA SABAH 18 Aralık 2018 Salı
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 04 Nisan 2012 Çarşamba 16:25
  • Güncelleme saati: 16:26

Türkiye reklam ödülünü teslim aldı

(AA)

Türkiye, ForbesLife Dergisinin geçen yılki mart sayısında yayınlanan ''İstanbul Style'' adlı makale ile Altın Adrian ödülüne layık görüldü.


Uluslararası Seyahat Ağırlama Satış ve Pazarlama Birliği (The Hospitality Sales and Marketing Association International - HSMAI) tarafından 55 yıldır verilmekte olan Adrian Ödülleri New York'ta sahiplerini buldu.

Reklam ve Halkla İlişkiler sektörünün Oscar'ı olarak kabul edilen, dünyanın en prestijli ödüllerinden Altın Adrian Türkiye'ye verildi.

Ödülü, New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ebru Ejder, Türkiye'nin Kuzey Amerika Tanıtma ve Halkla İlişkiler Ajansı M. Silver Associates Inc. Üst Yöneticisi (CEO) Morris Silver'dan aldı. Anadolu Ajansı'na açıklamada bulunan Ebru Ejder, söz konusu ödül için 30 ülkeden bin projenin yarıştığını söyledi.

Ejder, New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliği tarafından ForbesLife Dergisinin 2011 yılı mart sayısında çıkarılan İstanbul Style adlı 8 sayfalık makalenin, derginin 9,9 milyon kişilik okuyucu kitlesine ulaştığını belirtti. Makalenin reklam değerinin yaklaşık olarak 900 bin dolar civarında olduğunu vurgulayan Ejder, ''Bu makalede İstanbul'un çok farklı yönleri ilk defa anlatıldı. Makale zenginleştirilmiş görsellerle verildi.

İstanbul'daki modern yaşam ForbesLife okuyucularına ulaştırıldı. Biz de bu ödülü ilk defa almaktan ve buna Altın Adrian ile başlangıç yapmaktan gururluyuz'' şeklinde konuştu.

M. Silver Associates Inc. CEO'su Silver da Altın Adrian ödülünün kime verileceğine ''dünyanın en yaratıcı beyinlerinden'' oluşturulan bir kurulun karar verdiğini vurgulayarak, Türkiye'nin önemli bir başarıya imza attığını dile getirdi.

Etiketler : , , ,

röportaj arşiv
HAVA DURUMU