USA SABAH 19 Ekim 2018 Cuma
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 14 Kasım 2011 Pazartesi 15:32
  • Güncelleme saati: 15:57

Türk yönetmen, New York'ta en iyi drama ödülünü aldı

(USASABAH)

New York'ta yaşayan Türk yönetmen Ali Yasin Akarçeşme'nin filmi Departures (Kavuşma), New York Brownfish Film Festivali'nde kısa film dalında en iyi drama ödülüne layık görüldü.

Bu yıl ilki düzenlenen New York Brownfish Film Festivali'nde, dünyanın farklı ülkelerinden gelen filmlerin arasında son 6'ya kalan film, pazar günkü son seremonide, en iyi drama kategorisinde yarıştı ve birinciliğe layık görüldü.

Yönetmen Akarçeşme, "Amerika'da yaşayan bir Türk filmci olarak aldığım ilk ödülün hazzını New York'ta yaşıyorum. Başta ailem, ve filmimize maddi ve manevi destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. inşallah ödüller adına bur bir başlangıç olur' dedi.

Departures (Kavuşma) adlı film, 10 yıldır ayrı olduğu kocasını görmek için İstanbul'dan New York'a gelen bir kadının macerasını anlatıyor.

New York Brownfish film festivali, yetenekli, yeni piyasaya giren sinemacıların eserlerini izleyici, yapım ve dağıtım dünyasıyla buluşturmayı amaçlayan bir platform. Festival New York'ta Cinema Village adlı yerde 11-13 Kasım tarihleri arasında seyirci ile buluştu.

Festivalde kategorilerinde birinci olan filmler, nakit para ödülü alacaklar ve bir dağıtım şirketi ile anlaşma gibi haklara sahip olacaklar.

Filmin fragmanı


Etiketler : , , ,

röportaj arşiv
HAVA DURUMU