USA SABAH 22 Şubat 2019 Cuma
Kültür Sanat
  • Haber giriş tarihi: 28 Şubat 2011 Pazartesi 10:45
  • Güncelleme saati: 10:50

"Uçan Adam" çocukların kalbini kazandı

(A.A.)

New York Türk Amerikan Sanat Topluluğu'nun (TAASNY) sahnelediği ''Uçan Adam'' adlı müzikli çocuk oyunu büyük beğeni topladı.


''Uçan Adam'' New York'ta ''New York Lighthouse'' uluslararası tiyatro sahnesinde, aynı gün art arda 3 kez Türkçe oynandı. Oyunu New York ve New Jersey'de yaşayan Türk çocukları zevkle izledi.

İbrahim Yazıcı'nın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği, Dersu Yavuz Altun tarafından yazılan oyunun muziklerini Diğdem Aslan yaptı. Müzik direktörlüğünü Ece Ünsal'ın, dans koreografilerini Aslı Yeşil'in, dekor, kostüm ve afiş tasarımını Nihan Yeşil'in üstlendiği oyunda, ''Avrupa Yakası'' dizisinde Şesu karakteriyle Türk seyircisinin yakından tanıdığı oyuncu Bülent Polat, başrolde Uçan Adam'ı canlandırdı. ''Uçan Adam''ın diğer oyuncuları, İbrahim Yazıcı, Ece Ünsal, Cahit Oktay, Feryal Kilisli, Aslı Yeşil ve Temi Hason oldu.

İbrahim Yazıcı oyunun sonunda, başta New York Başkonsolosu Mehmet Samsar olmak üzere oyuna ana sponsorluk yapan Washington merkezli Türk Kültür Vakfı (TCF) ile Türk Hava Yollarına ve kendilerine destek veren pek çok kişi ve kuruma teşekkür etti.

Oyunun 15 Amerikan ilkokulunda Amerikalı çocuklar için İngilizce sahneleneceği de bildirildi.
TAASNY daha önce Türk Tiyatrosunu Broadway'de birçok kez başarıyla temsil etmişti.

röportaj arşiv
HAVA DURUMU