USA SABAH 16 Ekim 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 05 Aralık 2017 Salı 15:32
  • Güncelleme saati: 15:33

Ivanka Trump gitti dilenciler yeniden sokaklara döndü

Trump'ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump'ın Hindistan ziyareti öncesi toplanan dilenciler, yeniden sokaklara döndü.Donald Trump'ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump'ın Hindistan'ın Haydarabad şehrine yaptığı ziyaret öncesi toplanan dilenciler, yeniden sokaklara döndü.

Hindustan Times gazetesinin haberine göre, Ivanka Trump'ın 28-29 Kasım'da Haydarabad ziyareti öncesi polis tarafından toplanan dilenciler, Trump gittikten sonra yeniden dilenmeye başladı.

Polis, ziyaretten önce toplanan ve sığınmaevlerine yerleştirilen dilencilerin büyük bir bölümünün bir daha dilencilik yapmayacakları sözünü vermelerinin ardından serbest bırakıldığını belirtti.

Yetkililer, serbest bırakılan dilencilerin yeniden dilenmeye başlamaları halinde haklarında soruşturma açılacağını ifade etti.

Gazete, bu uyarıya rağmen dilencilerin şehirde tekrar görüldüğünü yazdı.

"Girişimcilik Zirvesine" katılmak için 28 Kasım'da Hindistan'ın Haydarabad şehrine gelen Trump'ın ziyareti öncesi şehirde önlemler alınmıştı.

Şehrin "imajı" için sokaklardaki yüzlerce dilenci ve evsiz, ziyaretten haftalar önce toplanarak bakımevlerine yerleştirilmişti.

AA - ANKARA

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU