USA SABAH 20 Temmuz 2018 Cuma
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 11 Ağustos 2017 Cuma 15:13
  • Güncelleme saati: 15:24

Trump'tan Putin'e 'diplomat' teşekkürü

Donald Trump, ABD'nin Rusya'daki diplomat sayısını 755 kişi azaltma kararı alan Rus lider Vladimir Putin'e teşekkür etti. Trump, "Putin'e teşekkür etmek istiyorum çünkü biz personel için artık daha az ödeme yapacağız" dedi.New Jersey kentinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Donald Trump, Rusya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Donald Trump'ın gündeminde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'daki ABD diplomatlarının sayısını 755 azaltılması kararı vardı.

Trump, "Diplomatlarımızın sayısını azaltacağı için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biz personel için artık daha az bir ödeme yapacağız" dedi.

Donald Trump, FBI'ın ABD seçimlerine Rusya'nın olası müdahalesini araştırdığı soruşturmaya da değindi.

Trump, "Onlar asla olmayan bir şeyi araştırıyorlar. Rusya ile aramızda herhangi bir anlaşma yoktu. Ben Hillary Clinton'dan çok daha iyi bir aday olduğum için kazandım" şeklinde konuştu.

Donald Trump FBI'ın soruşturmayla ilgili evine baskın düzenlediği eski kampanya müdürü Paul Manafort'un oldukça iyi biri olduğunu da söyledi. Trump, "Haberi duyduğumda oldukça şaşırdım" dedi.

NTV

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU