USA SABAH 19 Haziran 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 13 Temmuz 2017 Perşembe 01:05
  • Güncelleme saati: 01:17

ABD sendikasından FETÖ okulları için flaş çağrı: Kapatın

FBI, New York'taki okullarında 26.7 milyon dolar vergi kaçıran FETÖ'yü mercek altına aldı. Öğretmenler Birliği de "Statülerini iptal edin" çağrısı yaptı.ABD'nin New York Eyaleti'nde bulunan FETÖ okulları ve FETÖ şirketleri arasında kayıt dışı ve kanun dışı çok sayıda ticari ilişki keşfedilmesi üzerine New York Eğitim Komisyonu'ndan müfettiş Tom DiNapoli FETÖ okulları ve şirketleri üzerinde bir soruşturma başlattı.

KANUN DIŞI PARA TRANSFERLERİ

Soruşturma sonucunda yalnızca Apple Eğitim Hizmetleri firmasının değil ayrıca bir başka FETÖ şirketi olan Tera Eğitim ve Bilim (Tera Science and Education) firmasının da bu okullarla karşılıklı kanun dışı para transferleri ve arazi satış mukaveleleri imzaladığı ortaya çıktı. Akşam'ın haberine göre, eyaletteki FETÖ okulları kuruldukları arazileri Tera Eğitim ve Bilim firmasından satın almış durumdalar ki TERA'nın emlak ve arazi satış alanında ne deneyimi ne de resmi yetkisi var. FETÖ'nün dikkatsizlikleri o denli ki vergi belgelerinde TERA'nın adresiyle FETÖ okulu Syracuse Bilim Akademisi'nin adresi aynı. FETÖ firmalarından olan Apple Educational Ser. (Apple Eğitim Hizmetleri) firmasının adresi ise '1857 Mt. Eaton Road – Saylorsburg, PA.' yani doğrudan terörist başı Gülen'in çiftliğinin adresi! DiNapoli'nin soruşturması Amerikalı vergi mükelleflerinin paralarıyla işleyen FETÖ'nün sözleşmeli okullarında tam 26.7 milyon dolarlık vurgun yapıldığını ortaya koyuyor.

OYLAMA YAPMADAN YÖNETİCİ ATADILAR

Dinapoli'nin soruşturmasına göre FETÖ'nün New York'taki sözleşmeli okullarındaki birçok yönetici ya da çalışan ayrıca Tera ve Apple firmalarında da yönetici durumunda ve bu kişilerin yönetim kuruluna seçilmelerinde hiçbir oylama yapılmamış durumda ki Amerikan yasalarına göre şirket yöneticilerinin atanmalarında mutlaka yönetim kurullarında oylama yapılması gerekiyor. FBI bu hileli ticari ilişkiler hakkında soruşturma başlattı.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU