USA SABAH 24 Nisan 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 19:03
  • Güncelleme saati: 19:06

New York'ta Türk Bayrağını Göndere Çektiler!

ABD'nin New York kentinde göndere Türk bayrağı çekildi.

New York'un finans merkezi olan Wall Street'teki tarihi Bowling Green Park'ta düzenlenen "Geleneksel Türk ve Amerikan Bayrak Asma Töreni" bu yıl da görkemli bir şekilde yapıldı.

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ile Türk-Amerikan aktivist Erhan Atay, etkinlikte Türk bayrağını göndere çekti.

Türk Amerikan toplumu aktivistlerinden İbrahim Kurtuluş'un önderliğinde 17 yıldır öncülük ettiği törende ABD bayrağı ise yaklaşık 40 bin Türk'ün yaşadığı Brooklyn'den Bölge Savcı adayı ve New York Meclis Üyesi Vincent Gentile tarafından dalgalandırıldı.

Törende Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve TADF'lı İbrahim Kurtuluş tören ile ilgili kısa birer konuşma yaptılar.Bowling Green Derneğinin 18 yıldan beri Başkanlığını yürüten Arthur Piccolo, aktivist İbrahim Kurtuluş'a New York Meclisi Azınlık Lideri Steve Matteo, New York Eyalet Senatörü Diana Sevino, Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Staten Island Belediye Başkanı James Oddo ve New York Eyalet Meclisi Üyesi Michael Cusick'in takdir beratları takdim edildi.

Törene, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve yardımcısı Reyhan Özgür, Güney Kore'nin New York Başkonsolos Yardımcısı Jin Hong Rım, konsolosluk yetkilileri Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Türk-Amerikan Kültür Derneğinin (TACS) bünyesindeki çeşitli dernek temsilcileri de katıldı. Rizeli sanatçı Şükrü Güler, "Dalgalan Şanlı Bayrak Gölge Et Üstümüze" adlı türküsünü seslendirirken, Tören, Türk bayrağının İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilmesi ile son buldu.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU