USA SABAH 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 18:12
  • Güncelleme saati: 18:12

Londra'da ABD'nin hava saldırıları protesto edildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da ABD'nin Suriye ve Afganistan'a düzenlediği hava saldırıları protesto edildi.İngiltere'nin başkenti Londra'da "Stop the War Coalition" isimli savaş karşıtı grup tarafından organize edilen ve Nükleer Silahsızlanma Kampanyası'nın (CND) destek verdiği gösteri çerçevesinde protestocular ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde bir araya geldi.

Gösteride yapılan konuşmalarda, Donald Trump'ın savaş yanlısı ve tehlikeli politikaları savunduğu vurgulanarak, Suriye'de füze, Afganistan'da da devasa bir bomba kullanmasının küresel gerginliği artırdığı ifade edildi.

Trump'ı destekleyici tavrından dolayı İngiliz hükümetinin eleştirildiği protestoda katılımcılar, üzerinde "Trump'a hayır, savaşa hayır", "Trump'ın nükleer silah yarışına son verin", "Ellerini Suriye ve Afganistan'dan çek" yazılı pankartlar taşıdı.

Trump bu ay içerisinde, Suriye'nin Humus vilayetindeki Şayrat Hava Üssü'ne füze saldırısında bulunurken, ABD ordusu envanterindeki en büyük konvansiyonel bombayı da Afganistan'da DEAŞ'e karşı kullanmıştı.

AA - LONDRA

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan Abdullah Gül yorumu:Şartların oluşmasını bekleyerek, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparak lider olamazsınız
röportaj arşiv
HAVA DURUMU