USA SABAH 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 02:12
  • Güncelleme saati: 02:13

ABD’liler Seul’ü terk etmeye başladıRusya merkezli Sputnik haber portalı, Güney Kore'nin başkenti Seul'de bulunan ABD askerlerinin, ailelerini üssün yanından tahliye etmeye başladığını yazdı. Aynı kaynak, Güney Kore'deki ABD'li diplomatların da ailelerini başkentten çıkardığını öne sürdü. Kuzey Kore'yle yaşanan gerginliğin ve ABD donanmasına ait saldırı gemilerinin Kore yarımadasına gönderilmesinin ardından yaşanan gelişme, Rus uzmanlar tarafından "bölgede yeni bir çatışmanın habercisi olabilir" şeklinde yorumlandı.

JAPONYA DİKEN ÜSTÜNDE

Kuzey Kore'nin tehlikeli füze denemeleri ve tehditkar gövde gösterileri yüzünden Japon yetkililer tedirgin günler yaşıyor. Sputnik'in haberine göre Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Kuzey Kore'den gelebilecek bir saldırı ihtimaline karşı başkent Tokyo'yu ve yoğun yerleşimli bölgeleri tahliye planlarını hazırladı. Japonya ordusunun da Kuzey Kore'ye karşı harekat planını da belirlediği Sputnik'in haberinde yeraldı.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan Abdullah Gül yorumu:Şartların oluşmasını bekleyerek, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparak lider olamazsınız
röportaj arşiv
HAVA DURUMU