USA SABAH 16 Aralık 2017 Cumartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 16 Mart 2017 Perşembe 17:00
  • Güncelleme saati: 17:00

Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı Senatoda onaylandı

ABD Başkanı Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği Coats, Senatodaki oylamada gerekli oyu alarak ülkedeki istihbarat topluluğunun yeni patronu oldu.ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne (DNI) aday gösterdiği Dan Coats, Senatodaki oylamada 85 evet oy alarak ülkedeki istihbarat topluluğunun yeni patronu oldu.

ABD Senatosunda yapılan oylamada 12 hayır oyuna karşılık 85 evet oyu alan Coats'un kısa süre içinde yemin ederek koltuğuna oturması bekleniyor.

Eski Indiana vekili olan ve görevi geçen haftalarda sona eren Cumhuriyetçi Coats, göreve başladığında 16 federal istihbarat kurumunun sorumluluğunu taşımaya başlayacak.

Yeni görevine seçilen Coats ile ilgili tebrik mesajları geçen Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler, Coats'ın iyi bir seçim olduğunu ve başarılı olacağına inandıklarını dile getirdiler. Bununla birlikte bazı Demokrat senatörler, Coats'un halihazırda yürüyen Rusya ile ilgili soruşturmaya tam destek vermesini beklediklerini kaydettiler.

Coats, 2015'te yaptığı bir açıklamada, "DEAŞ'a yabancı savaşçıların katılımını engellemek için Türkiye'nin sınır güvenliğini NATO'nun sağlaması gerektiğini" söylemişti.

AA - WASHINGTON

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU