USA SABAH 22 Ekim 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 22 Eylül 2016 Perşembe 17:27
  • Güncelleme saati: 11:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta STK temsilcileri ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Genel Görüşmeleri için geldiği New York'ta, Türk Amerikan toplumu temsilcileri ile bir araya gelecek.

Turkish American Cultural Society (TACS) tarafından düzenlenecek olan konferans 22 Eylül Perşembe günü saat 12:00 pm'de, 583 Park Avenue, New York, NY 10065 adresinde gerçekleşecektir. Konferans öncesi Hat Sergisi de düzenlenecektir. Toplantı ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Amerika genelinde bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı STK toplantısı olması beklenmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurul Görüşmelerine katılmak üzere gerçekleştirdiği ABD ziyareti 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası ABD'ye gerçekleşen ilk resmi ziyaret olması açısından da büyük önem taşımakta. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde gerçekleştireceği resmi temaslarında ve BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında Türkiye'nin sığınmacı politikası, FETO'nun hain darbe girişimi ve terörle mücadele konularına ağırlık vereceği açıklandı.

Erdoğan'a New York ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve milletvekilleri eşlik etmekte.

İlk Kez Cumhurbaşkanlığına Ait Resmi Makam Aracı ABD'ye Getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti için ABD hükümetinin tahsis edeceği araçların kullanılması yerine ilk kez Cumhurbaşkanlığına ait resmi makam aracının ve koruma araçlarının New York'a getirilmiş olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Pazartesi günü geldiği New York'ta ellerinde Türk bayrakları ile kalabalık bir Türk grubu sevgi gösterisi yaparak karşıladı.

Turkish American Cultural Society Hakkında

Başkanlığını Herşey Türkiye için Platformu kurucularından Murat Berk'in yürütmekte olduğu ve Türk Amerikan toplumunu güçlendirmeye odaklı çalışmalarıyla bilinen Turkish American Cultural Society (TACS) New Jersey merkezli olarak ABD'de faaliyet göstermekte ve farklı eyaletlerdeki Türk topluluklarını bir araya getirip dernekleştirme çalışmalarıyla ön plana çıkmaktadır.
Turkish American Cultural Society bünyesinde 5-9 yaş arası çocuklara yönelik haftasonu eğitimi veren bir akademi ve İslamofobi ile mücadele çalışmaları yapan bir araştırma ensitüsü bulunmaktadır.

Turkish American Cultural Society Amerika da yaşayan Türkler Ailelere yönelik ücretsiz olarak dağıtılan AİLEMİZ isimli Türkçe ve İslamofobi ile mücadele çalışmaları kapsamında 'İslam Alimlerinin Bilime Katkısı" isimli İngilizce bir dergi çıkartmaktadır.

Önemli not: Etkinliğe katılmak isteyenlerin TC kimlik numaraları ile info@turkishsociety.us adresine RSVP yapmaları gerekmektedir. Etkinliğe katılmak için TC numaralı kimlik belgelerinin yanınızda getirilmesi ve güvenlik soruşturmasından geçilmiş olması şartı aranmaktadır.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU