USA SABAH 18 Aralık 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 11:51
  • Güncelleme saati: 11:51

Trump ve Cruz'un "First Lady" tartışması büyüyor

ABD Başkanlık yarışının Cumhuriyetçi adayları Ted Cruz ve Donald Trump arasındaki "eş" savaşı devam ediyor. Trump, eşi Melania'nın çıplak fotoğrafıyla Cruz lehine kampanya yapılmasına yanıt verdi.


ABD'de başkanlık yarışı devam ederken, Cumhuriyetçi adaylar arasında şimdiye kadar çıkan isimler Donald Trump ve takipçisi Ted Cruz arasındaki rekabet giderek kızışıyor.

Utah'ta faaliyetlerini sürdüren Mormon tarikatı, geçtiğimiz günlerde Ted Cruz'a desteklerini göstermek için, rakibi Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın 2000 yılında GQ dergisine verdiği çıplak bir pozu afişinde kullanmıştı.

Afişte "Melania Trump ile tanışın. Yeni First Lady'niz. Ya da Salı günü Ted Cruz'u destekleyin." ifadeleri kullanılmıştı.

Donald Trump'ın bu kampanya görseline tepkisi ise gecikmedi. Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamayla Ted Cruz'un eşi Heidi'yi tehdit etti.

Trump tweet'inde "Yalancı Ted Cruz kampanyasında karım Melania'nın GQ'ya verdiği pozları kullandı. Dikkatli ol yalancı Ted yoksa karınla ilgili ağzımdan baklayı çıkarırım" sözlerini kullandı.

Ted Cruz'da Donald Trump'ın bu tweet'ine yine Twitter üzerinden cevap verdi.

Cruz, Trump'ın eşinin fotoğrafının kullanılmasının kendileriyle alakası olmadığını, eşi Heidi'ye saldırmayı denemesi halinde düşündüğünden daha korkak biri olduğunu söyledi.

TRUMP BUSH'UN DA KARISINI HEDEF ALMIŞTI

Bu yaşananlar, Cumhuriyetçi adaylar arasındaki ilk "First Lady" tartışması değil.

Donald Trump, daha önce Jeb Bush'un eşi Columba Bush'u hedef almıştı. Trump, takipçilerinden birinin, Jeb Bush'a Meksikalı eşi nedeniyle yönelttiği "Jeb Bush karısı yüzünden Meksikalı suçlular gibi" tweet'ini retweet etmiş, gelen tepkiler sonrasında silmişti.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU