USA SABAH 10 Aralık 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 12:41
  • Güncelleme saati: 12:42

ABD hisseleri yatay kapandı

ABD hisse senetleri, Ağustos ayından bu yana en düşük seviyesi yakınında yatay seyretti.


Standard & Poor's 500 Endeksi (S&P 500), tüketici hisselerindeki yükselişlerin, petrol fiyatlarındaki yeni düşüş işaretleri ve şirket karlarından dolayı emtia şirketlerindeki düşüşleri dengelemesinin ardından, volatil seyir ile birlikte, önceki kapanış seviyesi yakınında günü tamamladı.

Hisse senetleri açılış sırasındaki rallisini sürdüremedi ve Ağustos ayındaki satış dalgası sırasında gördüğü en düşük seviyeye ulaştıktan sonra sıçrama yapmadan önce gün boyu zayıfladı. Satışlar yine düşük sermayeli şirketlerde yoğunlaştı ve ham petrol fiyatları kırılgan piyasa beklentilri üzerinde etkili oldı. Chevron Corp. yüzde 2.6 düştü ve Bank of America Corp. da aşağı yönde hareket etti. Procter & Gamble Co. yüzde 2.3 ile altı haftanın en hızlı çıkışını gerçekleştirdi. Netflix Inc., çeyrek dönem finansalları ardından, kapanış sonrası işlemlerde yükseldi.

S&P 500 Endeksi, yüzde 1.1'lik kazanç ile yüzde 0.8'lik düşüş arasında dalgalandıktan sonra, yüzde 0.1'den az düşerek 1,881.33 puandan kapandı. Dow Jones Endeksi 27.94 puan ya da yüzde 0.2 yükselerek günü 16,016.02 puandan tamamladı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.3 düştü ve Russell 2000 Endeksi yüzde 1.3 gerileyerek Temmuz 2013'ten bu yana en düşük kapanışını gerçekleştirdi. New York Borsası'nda yaklaşık 9.4 milyar hisse el değiştirdi ve bu üç ayın ortalamasının yüzde 27 yukarısında.

Boston Private Wealth şef piyasa stratejisti Robert Pavlik, "Piyasa tekrar 1,865 seviyesine geri döndü ve ivme kazanmış görünüyoruz," dedi ve "Bu teknik seviyeye geldiğimizde, piyasanın otomatik olarak ters yöne döndüğünü gördük. Bu doğru yönde bir adımdı. Aşırı satış seviyesine yaklaştığımızda, Eylül ayından bu yana bu seviyede tutunmamız gerçeği ile birlikte, kısa vadede sıçrama görebiliriz" şeklinde görüş belirtti.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU