USA SABAH 22 Ekim 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 09:50
  • Güncelleme saati: 09:50

ABD vatandaşlarına "Tunus" uyarısı

Tunus'taki ABD Büyükelçiliği, bu ülkedeki vatandaşlarını muhtemel terör saldırısına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Tunus'taki ABD Büyükelçiliği, ülkedeki vatandaşlarına, büyük bir alışveriş merkezinde terörist saldırısı ihtimali nedeniyle uyarıda bulundu.

ABD'nin Tunus Büyükelçiliğinin internet sitesinden yapılan açıklamada, başkent Tunus'un Buhayra bölgesinde büyük bir alışveriş merkezinde henüz doğrulanmamış bir rapora göre terör saldırısı ihtimalinin bulunduğu duyuruldu.

Yapılan açıklamada söz konusu saldırı ihtimalinin kimler tarafından ve ne şekilde olacağına dair bir bilgi verilmezken, ABD vatandaşlarına yönelik "Buhayra (Gölet) çevresinden uzak durulması" tavsiyesinde bulunuldu.

Tunus, son bir yıl içerisinde gerçekleşen terör saldırıları nedeniyle ülkenin önemli gelir kaynağı turizm sektöründe büyük kayıplar yaşıyor.

Söz konusu terör saldırılarının sonuncusu olan, 24 Kasım'da şehir merkezinde cumhurbaşkanlığı muhafız alayına yönelik düzenlenen intihar saldırısında 12 güvenlik görevlisi ölmüştü.

Geçtiğimiz cuma günü Tunus içişleri Bakanı Nacim el-Garsli, ülkede güvenlik durumunun iyiye gittiğini ancak Mevlüt Kandili ve Noel kutlamalarından dolayı güvenlik alarmının salı günü itibarıyla en üst düzeye çıkarılacağı açıklamasında bulundu.

AA

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU