USA SABAH 18 Aralık 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 23:22
  • Güncelleme saati: 23:45

Joe Biden aday olmayacağını duyurdu

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için Demokrat Parti'den aday adayı olmayacağını açıklamasının ardından aynı partiden yarışan Hillary Clinton ve Bernie Sanders, Biden hakkında övgü dolu açıklamalar yaptı, Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump ise "Clinton ile yarışmayı tercih edeceğini" ifade etti.

Biden'ın bugün ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Jill Biden ile Beyaz Saray'da başkan aday olmayacağını açıklamasından sonra Hillary Clinton, sosyal medyadan mesaj yazdı.

Demokrat adaylar arasında anketlerde önde giden Clinton, Twitter'daki mesajında, "Başkan Yardımcısı iyi bir dost ve harika bir insan. Her zaman kendisinin iyimserliğinden ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye olan inancından ilham aldım" ifadesini kullandı.

Demokratların diğer aday adayı Bernie Sanders ise "iyi dostum" dediği Biden'ın kendisi, ailesi ve ülke için en iyi olacağını düşündüğü kararı aldığını belirtti. Sanders, "Karşı karşıya olduğumuz krizler hakkında kendisiyle çalışmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Cumhuriyetçi Parti'den başkanlık için yarışan ve son kamuoyu yoklamalarında partisindeki adaylar arasında önde görünen Donald Trump ise Joe Biden'ın hem kendisi hem ailesi için doğru kararı verdiğini belirtti.

Twitter'daki hesabından konuyu değerlendiren Trump, "Kendi adıma Hillary Clinton ile yarışmayı tercih ederim çünkü Hillary'nin geçmişi çok kötü" diye yazdı.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU