USA SABAH 15 Ekim 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 30 Haziran 2015 Salı 14:25
  • Güncelleme saati: 14:28

ABD’de 4 Temmuz günü terör korkusu

FBI, 4 temmuz tehditleri karşısında tedbir amaçlı komuta merkezleri kuruyor. Ülke genelinde kurulacak merkezlerle 4 temmuz haftasonunu hedef alacak herhangi bir terörist tehdit gözlerden kaçmayacak

ABD'de hükümet, 4 temmuz haftasonunu hedefalacak terör saldırıları hususunda gün geçtikçe artan endişler sebebiyle ülke çapında emniyet kuvvetlerini uyardı.

Federal Yetkililer, Emniyet kuvvetleri ve FBI tarafından elde edilen bilgi ve istihbaratın hızlı bir şekilde komuta merkezlerine aktarılarak, görevlilerin anında gereken tedbirleri almasının sağlanacağını belirttiler.

Herhangi bir spesifik saldırı verisinin olmadığını belirten yetkililer, yayınlanan istihbarat bültenin sembolik olarak DAEŞ gibi terör gruplarının tehdidine karşı olduğunu ifade ettiler. İç Güvenlik Bakanlığı ve FBI tarafından hazırlanan istihbarat bülteninin, ülke genelindeki güvenlik birimlerine Amerika'nın bağımsızlık günü olan 4 Temmuz gününü hedef alacak herhangi bir terör olayına karşı dikkatli olunması talimatını ifade ettiği belirtildi.

Tunus, Kuveyt ve Fransa'da yaşanan terör saldırıları ABD'de büyük yankı bulmuş, Güvenlik Bakanı Jeh Johnson yaptığı açıklamada saldırılara binaen "4 Temmuz tatili"nde ulusal, eyalet ve yerel düzeyde tüm güvenlik birimleri arasında koordinasyonun ve bilgi iletişiminin arttırılması talimatını verdiğini ifade etmişti.

Johnson, "Herhangi bir duruma karşın tüm kolluk güçlerimiz ile uyanık ve hazırlıklı olmak durumundayız. Amerikan halkını korumak için görünen ve görülmeyen tüm güvenlik tedbirlerini almakla yükümlüyüz'' açıklamasında bulunmuştu.


(USASABAH)

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU