USA SABAH 18 Aralık 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 15 Mayıs 2015 Cuma 13:28
  • Güncelleme saati: 13:29

Clinton'ın en dişli rakibi First Lady

ABD’de yapılan bir anket, First Lady Michelle Obama’nın başkanlık seçimine girmesi halinde Clinton’a parti içinde en büyük rakip olacağını ortaya koydu

Ekim ayında David Letterman'ın klasikleşmiş "Late Show"una katılan Michelle Obama, şakayla karışık bir şekilde başkan adaylığının aklından geçtiğini ima etmişti.

Obama'nın iması üzerine Demokrat Partililer arasında yapılan bir anket sonucu ortaya koydu. Anketin sonuçlarına göre, olası bir yarış halinde Clinton, Obama'ya karşı yüzde 56'ya yüzde 22'lik bir farkla adaylık yarışını kazanabilir.

Başkanlık yarışına girmesine ihtimal verilmeyen First Lady için ankete katılanların yalnızca yüzde 14'ü Obama'nın başkanlığa aday adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor.

Öte yandan Clinton'ın diğer Demokrat Parti'nin diğer adaylarına karşı ezici üstünlüğü ise Obama'nın Clinton'a karşı en güçlü aday olabileceği gerçeğini de ortaya koydu. Demokrat Parti anketlerinden yüzde 64 oranda Clinton çıkarken, Bernie Sanders 7.4, yakın zamanda adaylığını ilan edecek Maryland Senatörü Martin O'Malley'in ise 1.2 gibi düşük oy oranlarında kalacağı gözlendi.

(USASABAH)

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU