USA SABAH 20 Ekim 2018 Cumartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 08 Aralık 2014 Pazartesi 15:01
  • Güncelleme saati: 15:05

Kraliyet çifti New York'ta

İngiliz kraliyet ailesinin gözde çifti Prens William ve eşi Kate Middleton New York’ta.


Üç günlük seyahatleri süresince Prenses Diana'nın daha önce kaldığı Carlyle Otel'de kalacak çifti karşılamak için Empire State binası İngiliz bayrağı renklerine büründü.

New York'taki ilk akşamlarına hayır amaçlı bir akşam yemeğiyle başlayan çifte NewYork'lu 15 zengin ailenin temsilcileri eşlik etti. Kraliyet çiftiyle aynı masada yemeğin bedeliyse 50'şer bin dolardan başladı. Katılımcılardan toplanan bağış Kraliyet Vakfı'na aktarıldı.

Prens William, Pazartesi sabahı Amerikan Başkanı Barack Obama ve başkan yardımcısı Joe Biden ile görüşecek, aynı günün akşamı da New York'a uçup eşiyle birlikte Barclay's Center'da Brooklyn Nets ile Cleveland Cavaliers 'in maçını izleyecek. Gelen haberlere göre maç sırasında müzik dünyasının ünlü çifti Beyonce ve Jay-Z'de çifte eşlik edecek.

Salı günü, 11 Eylül müzesi'ni ziyaret etmeleri beklenen çift, akşam da Metropolitan Sanat Müzesi'ni ziyaret edecek. Müzeyi ziyaretleri kapsamında Prens ve eşi onuruna resepsiyon verilecek. ABD Dışişleri eski bakanı Hilary Clinton ve kızı Chelsea ile Tom Hanks gibi pek çok ünlü ismin de katılması beklenen organizasyonda çiftin tanıştığı St. Andrews Üniversitesi adına bağış toplanacak.(USASABAH)

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU