USA SABAH 14 Aralık 2018 Cuma
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 07 Mayıs 2014 Çarşamba 12:27
  • Güncelleme saati: 06:57

Bakan Çelik'in New York ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, New York ziyareti kapsamında önemli görüşmelerde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Ömer Çelik, ilk olarak 1918 yılından bu yana dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Foreign Policy Association'ı, Başkan Noel V. Lateef tarafından verilen çalışma yemeği çerçevesinde ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren yemeğe Başkan Lateef'in yanı sıra kuruluşun direktörleri de katıldı. Toplantının ana gündem maddesi Türkiye oldu.

Türkiye-ABD ilişkileri, Türkiye'nin AB üyelik süreci, Arap Baharı'nın geleceği, Türkiye-İsrail ilişkileri, Mısır, Suriye ve Ukrayna'da yaşanan gelişmeler, Türkiye'nin yürüttüğü kültürel diplomasi faaliyetleri ile ülkemizin turizm ve tanıtım stratejisi görüşülen başlıca konular arasında yer aldı.

Bakan Ömer Çelik'in bir diğer görüşmesi ise dünyaca ünlü film yapımcısı Glenn Basner'le oldu.

Görüşmede Türkiye'deki yapımların kalitesinin hızla arttığına dikkati çeken Basner, Türk sinemasının uluslararası piyasada çok rekabetçi hale geldiğini söyledi.

The King's Speech, Looper gibi pek çok yapıma imza atan Basner, Türkiye'nin yapımcılar için cazibe merkezi olması için önerilerini Bakan Çelik'e iletti.

Ödüllü filmlerin yapımcısı Basner, Çelik'e ayrıca Türkiye'de önemli projelere imza atmak için iş birliği yapmak istediğini belirtti.(AA)

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU