USA SABAH 20 Ekim 2018 Cumartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 01 Mayıs 2014 Perşembe 11:42
  • Güncelleme saati: 11:42

Milano'ya Türk damgası

Yılmaz Erdoğan'ın "Kelebeğin Rüyası" filmi, Milano Film Festivali'nde "En iyi kadın oyuncu," "En iyi müzik" ve "En iyi senaryo" ödüllerine aday.

İlki 2000'de düzenlenen, bu yıl 8-18 Mayıs'ta sinemaseverlere perdelerini açacak Milano Film Festivali'nde Yılmaz Erdoğan'ın yazıp, yönetip, oynadığı "Kelebeğin Rüyası" filmi "En iyi kadın oyuncu" ve "En iyi müzik," "En iyi senaryo" dallarında ödül arayacak. "En iyi film" dalında kazanan ise festivale katılan sinemaseverlerce belirlenecek.

Yılmaz Erdoğan'ın eşi oyuncu Belçim Bilgin Erdoğan, filmde canlandırdığı "Suzan" karakteriyle "En iyi kadın oyuncu" ödülüne aday olurken, Erdoğan'ın rakipleri arasında Elizabeth Banks, Laura Kirk, Samantha Morton, Rezeta Veliu, Margot Sikabonyi, You Young Lee gibi oyuncular bulunuyor. Belçim Bilgin Erdoğan, adaylığını sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla duyurdu.

Müziklerini Rahman Altın'ın yaptığı film, "En iyi müzik" dalında ve "En iyi senaryo" dallarında da aday gösterildi. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın paylaştığı film, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan ve genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat hikâyelerini anlatıyor. Şairlerin öğretmeni rolünü ise Yılmaz Erdoğan canlandırıyor.

Belçim'in rakipleri çok ünlü

En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olan Belçim Erdoğan'ın rakipleri arasında Elizabeth Banks ve Samantha Morton da var. Filmde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat da rol aldı.


(SABAH)

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU