USA SABAH 21 Kasım 2018 Çarşamba
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 21:33
  • Güncelleme saati: 15:40

Ricciardone'den Baydemir'e ziyaret

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, "Diyarbakır hakkında tüm Türkiye hakkında olduğu gibi iyimser ve umutluyuz. Dost ve müttefik bir ülke olarak sizleri destekliyor, yanınızda duruyoruz" dedi.

Doğu ve Güneydoğu illerine yönelik gezisi kapsamında Diyarbakır'a gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti.

Ricciardone, burada yaptığı açıklamada, Diyarbakır'a gelmekten çok büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, son olarak 1997-1998 yıllarında Diyarbakır'a geldiklerini hatırlatarak, geçen yıl da gelmek istediklerini ancak müsait olamadıklarını belirtti.

"Sonunda buradayız" diyen Ricciardone, Diyarbakır'ı çok gelişmiş bulduklarını, kısa sürede çok hareketli ve dinamik bir il olduğunu gördüklerini söyledi.

Yarın Diyarbakır'ı gezme imkanı bulacaklarını vurgulayan Ricciardone, "Diyarbakır hakkında tüm Türkiye hakkında olduğu gibi iyimser ve umutluyuz. Dost ve müttefik bir ülke olarak sizleri destekliyor, yanınızda duruyoruz. Her şey hayırlı olsun" dedi.

Baydemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyarbakır'ın 12 bin yıllık geçmişe sahip olduğunu, Ortadoğu coğrafyasının kültür, sanat, turizm ve ticaret merkezi olma arzusu ve gayesini son 10 yılda çok önemli bir noktaya getirdiğini belirtti.

Baydemir, gelecekte Diyarbakır'ı 21. yüzyılın en şanslı ve iddialı kentlerinden biri olarak gördüklerini anlatarak, "Sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz" diye konuştu.

Baydemir Büyükelçisi Ricciardone'ye ziyaretin anısına özel işlemeli bir tabak hediye ederek, tabakta yer alan ve kendi tasarımı olan güneşin, baharın kalıcılaşması temennisi olduğunu vurguladı.

Ricciardone de Baydemir'e bir hediye verdi.

(AA)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU