USA SABAH 15 Aralık 2018 Cumartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 15:41
  • Güncelleme saati: 16:02

Sarai'ye sade cenaze töreni

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra için, vaftiz edildiği Christian Pentecostal Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Sierra'nın cenazesi, doğduğu ve evinin bulunduğu Staten Island'daki bir cenazeevinin morgunda 9 gün bekletildikten sonra Christian Pentecostal Kilisesi'ne getirildi. Burada düzenlenen törene Sierra'nın ailesi, yakınları ve kilise cemaati katıldı. Sierra'yı yakından tanıdığını ifade eden Senyör Pastor John Rocco Carlo, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki tüm yetkililere gösterdikleri çabadan dolayı şükran duyduklarını söyledi.

Carlo, ''Türkiye'ye, başbakana, cumhurbaşkanına, emniyet güçlerine ve Türk halkına, aileye ve FBI'a aktardıkları bilgiler ve işbirlikleri için çok teşekkür ediyoruz'' dedi.

Sierra'nın eşi Steven ile nikahlarını da kıydığı bildirilen Pastör Carlo, Türk yetkililerden ve Amerika'daki Türk toplumundan gelen başsağlığı mesajlarının aileyi mutlu ettiğini, kimsenin Türkiye'yi bu konuda suçlamadığını, suçlu veya suçluların en kısa zamanda bulunup adalete teslim edilmesini dilediklerini belirtti.

Kilise yetkilileri, bugün ikinci defa yapılacak cenaze merasiminin ardından Sierra'nın defin işlemlerinin tamamlanacağını belirtirken, cenaze yakınları başsağlığı dileklerini kabul etti. Amerikan basınının ilgi göstermeyen cenaze töreninde, Sierra'nın bir internet portalında paylaştığı resimler ve aile fotoğrafları bir pano üzerinde sergilendi.

Sierra'nın cesedi, 2 Şubat'ta İstanbul Sarayburnu'nda surların dibinde bulunmuştu.

(AA)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU