USA SABAH 15 Ekim 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 17:58
  • Güncelleme saati: 18:04

Sarai için kan örneği

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen kişinin, Karabük'teki birinci derece akrabalarından kan örnekleri alındığı belirtildi.


AA muhabirinin Karabük Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen Karabük'ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı Ziya T. isimli şüpheli, İstanbul'dan gelen özel bir ekip tarafından Yenice, Karabük ve Safranbolu ilçesinde yaşayan akrabalarına ait adreste arandı.

Göz altına alınan ve ifadelerinin ardından serbest bırakılan zanlının ağabeyleri Hamdi T. ve İbrahim T. ile ablası Nazmiye Ç'den kan örnekleri alındı.

8 Şubat'ta Karabük'e geldiği ve otobüsle tekrar şehirden ayrıldığı öğrenilen zanlıya ait mobese görüntülerinin de alındığı belirtildi.

Zanlının, Yenice ilçesinde yaşayan ablası Nazmiye Ç. gazetecilere görüntü ve fotoğraf vermek istemediğini, basının kardeşi Ziya T.'yi suçlu ilan ettiğini söyleyerek, suçlu olmadığına inandığı kardeşinin bir hafta önce Karabük'e geldiğini ve Hatay'a gidiyorum diyerek tekrar geri gittiğini ifade etti.

Zanlının Karabük'ün Şirinevler Mahallesi'nde oturan ağabeyi İbrahim T. ise kardeşinin bu olaya karıştığına inanmadığını ve polise ellerinden ne geliyorsa yardımcı olduklarını kaydetti.

(AA)

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU