USA SABAH 15 Ekim 2018 Pazartesi
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 03 Eylül 2012 Pazartesi 15:59
  • Güncelleme saati: 16:02

"Romney savaşa hazır"

(USASABAH)

Seçim gezilerini sürdüren ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Pennslyvania'da yaptığı bir konuşmada Cumhuriyetçi Başkan adayı Mitt Romney'nin "Suriye ve İran'la savaşa girmeye hazır olduğunu" söyledi.


Dış politikadaki uzmanlığı ile bilinen Biden, "Romney, Irak'tan çekilmemizin ve askerlerimizi eve getirmemizin bir yanlış olduğunu söyledii. Aynı şekilde Afganistan'daki savaşçılarımızı çekmenin de bir hata olduğunu iddia ediyor. Yani Başkan adayı Suriye ve İran'la savaşa girmeye hazır olduğunu ima etti" dedi.

Romney'nin sözcüsü Amanda Henneberg ise iddiaları redderek "30 yıldır her dış politika kararında yanlışlıklar yapan bir ismin Vali Romney'nin ABD'nin Dünya'daki liderliğini yeniden inşa etme stratejisi hakkında sorular sorması oldukça yanlış. Romney sadece Suriye'nin kimyasal silahlarının yanlış ellere düşmesi durumunda bu ülkeye müdahale çağrısında bulundu" şeklinde konuştu.

Biden, dünkü konuşmasında Romney yönetiminin ekonomi politikaları yüzünden ABD'nin orta sınıfının zarar göreceğini de sözlerine ekledi.

Geçen hafta Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kongresi'nde resmen Başkan adayı ilan edilen Romney, 50 yıldır ilk kez kabul konuşmasında "savaştan" bahsetmeyen ilk Cumhuriyetçi Başkan adayı olmuştu.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU