USA SABAH 19 Ekim 2018 Cuma
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 03 Eylül 2012 Pazartesi 17:25
  • Güncelleme saati: 17:28

Red Bull varisi polis öldürüp kaçtı

(USASABAH)

Dünyaca ünlü enerji içeceği Red Bull'un kurucusu olan Taylandlı işadamı Chaleo Yoovidhya'nın torunu Bangkok'ta bir polisi öldürüp kaçmaktan tutuklandı.

Red Bull varislerinden Vorayuth Yoovidhya'nın Ferrari marka aracı ile motosikleti ile devreye gezen bir polise çarptığı açıklandı. 27 yaşındaki Yoovidhya'nın çarptığı polisi 100 metreden fazlada aracının altında sürüklediği belirlendi. Olay yerinden kaçan genç varis, daha sonra aracından sızan benzin izleri takip edilerek dedesinin Bangkok'taki evinde saklanırken bulundu. Polis, Yoovidhya'nın adam öldürme ve daha sonra durumu yetkililere haber vermemek suçlarından yargılanacağını açıkladı.

Genç milyarderin 10 yıl hapis cezası alması bekleniyor. Ölen kurbanın kimliği 47 yaşındaki polis memuru Wichean Glanprasert olarak açıklandı. Güvenlik güçlerinden yapılan ilk açıklamalarda da "Yoovidhaya ailesi ne kadar güçlü olursa olsun davanın arkasından gidecekleri" yönde oldu. Red Bull'un Avusturyalı bir şirket ile birlikte kurucularından olan milyarder Chaleo Yoovidhta, ülkesinin en zenginleri listesinde bulunuyordu. Milyarder işadamı geçen yıl 89 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Yoovidhaya ailesinin 5.4 milyar dolarlık bir servetinin olduğunu biliniyor.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU