USA SABAH 20 Kasım 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 28 Ağustos 2012 Salı 17:06
  • Güncelleme saati: 17:07

Çıplak Köle Michelle Obama tartışma yarattı

(USASABAH)

İspanyol dergisi "Magazine de Fuera de Serie", ABD First Lady'si Michelle Obama'yı, tek göğsü açık köle bir kadının portresine yerleştirip kapağından kullanarak yeni bir tartışmaya imza attı.


Fransız ressam Marie-Guillemine Benoist'in 1800'de yaptığı ve Fransa'da köleliğin kalkmasının ardından Louvre Müzesi'nde sergilenen tablodan esinlenen dergi, First Lady Obama'yı "Amerika'nın First Lady'si Michelle de bir kölenin torunu" diye tanımladı.

Fotoğrafla ilgili makalesinde Michelle Obama'ya överek, "Her harika erkeğin arkasında harika bir kadın vardır" diyen dergi, buna rağmen eleştiri almaktan kurtulamadı.

Michelle Obama'yı üstsüz bir bedenin yüzünde görenler, dijital ortamda geliştirilen resmi rahatsız edici bulduklarını söyledi.

Amerika'da yayınlanan Clutch dergisiyse, bu resmin ünlü kişilerin yüzlerinin çıplak insanların kullanıldığı bir dizi makalenin devamı olan bir projede kullanıldığını belirterek, daha önce de eski ABD Başkanı Abraham Lincoln ile Prenses Diana'nın fotoğraflarının aynı şekilde kullanıldığını hatırlattı.

Etiketler :

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU