USA SABAH 19 Haziran 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 05 Haziran 2012 Salı 15:31
  • Güncelleme saati: 15:44

Türk öğretmen konuştu

(USASABAH)

16 yaşındaki öğrencisiyle seks yapma suçlamasıyla gözaltına alınan ve daha sonra Amerikalı eşi Jimmy Lathrop'ın ödediği 10 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılan New York'lu Türk öğretmen Erin Sayar nihayet konuştu.

Sayar, görev yaptığı okulu James Madison Lisesi'ni sevdiğini ve orada pek çok anısı bulunduğunu açıkladı.

New York'un Brooklyn semtindeki James Madison High School isimli lisede görev yapan 36 yaşındaki Sayar, 11'inci sınıf öğrencisi Kevin Eng ile en az sekiz kez ilişkiye girdiği için hakim karşısına çıkarılmıştı.

Kız arkadaş şikayet etmişti

Eng'in kız arkadaşının şikayeti sonucu araştırma yapan okul yönetimi daha sonra polise başvurmuştu. Sayar'ın öğrencisiyle 4 bine yakın mesajını inceleyen güvenlik yetkilileri, Sayar'ın reşit olmayan öğrencisi Eng ile ders çalıştırmak için buluştuğu otomobilinde ilişkiye girdiğini tespit etmişti Ardından perşembe öğleden sonra hakim karşısına çıkarılan Sayar hakkında tecavüz, alıkoyma ve reşit olmayan bir kişiyi taciz etme suçlarından dava açıldı.

10 milyon dolarlık tazminat davası

Hakimin tutuklama kararından sonra açıklama yapan Sayar ise, "Yorum yapmak istiyorum. Ancak avukatlarım bir şey söylemememi istediler"dedi. Mahkemede, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Erin Sayar, suçlu bulunursa dört yıla kadar hapis cezası alabilecek. Kevin Eng'in ailesi de, Türk öğretmen aleyhine 10 milyon Dolar'lık tazminat davası açtı.

Facebook'ta ise öğrenci Kevin Eng'in ilişkiye girdiği öğretmeni Sayar için, "Seni geçen yıldan bu yana çok seviyorum... Ve hep seveceğim" yazılı mesajlar yazdığı tespit edilmşti.

"Madison iyi bir okul"
.
36 yaşındaki Sayar, vücudunun her yerini saran dövmeleriyle "aykırı" bir öğretmen profili çiziyor. Pazar günü New York Pos gazetesine konuşan öğretmen, "Orada güzel bir eğitim veriliyor. Madison iyi bir okul. Tekrar eğitim verebilir miyim bilmiyorum ama Madison'da güzel anılarım var" dedi.

Lezbiyen öğretmenler skandalı

Madison'da 2009 yılında iki kadın öğretmen birbirlerine okşarken basılmış ve daha sonra kovulmuşlardı. Sayar bu olaya da atıf yaparak, "bu skandallar neden hep bu okulu bulur bilmiyorum" şeklinde konuştu.
Seksi fotoğraflarının internette yayılmasından çekinmediğini belirten Türk öğretmen, "Ben Brooklyn'de büyüdüm. Çifte hayat yaşamıyorum. Neysem oyum. " dedi. Sayar'ın ayağındaki dövmelerden birinde de "Brooklyn" yazıyor.

"Boşanmıyoruz"

Evliliği hakkında da açıklama yapan Sayar, "Bışanmıyoruz. 2004 yılından beri birbirimizi tanıyoruz. Birbirimizi seviyoruz. Birlikte çok şey yaşadık" dedi. Türk öğretmenin 3 yaşında bir kızı da bulunuyor.


Kevin Eng

Etiketler : , ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU