USA SABAH 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 02 Mayıs 2012 Çarşamba 14:44
  • Güncelleme saati: 14:45

Brezilya'da da seks skandalı

(USASABAH)

ABD Gizli Servisi'ni sarsan seks skandalından sonra şimdi de Brezilya'nın başkenti Brasilia'da görev yapan üç Amerikan askerinin karıştığı seks skandalı ortaya çıktı.


Newsweek dergisinin haberine göre 3 ABD denizcisi bir striptiz kulübünde karıştıkları olay sonunda bir kadını hastanelik etti.

29 Aralık'ta gerçekleşen olay sırasında ABD Büyükelçiliği'nde çalışan üç asker ve bir sivil görevlinin Brasilia'daki striptiz kulüplerden birine gittiği, burada uzun süre kaldıkları ve eğlendikleri öğrenildi.

Askerlerin bu sırada sık sık tuvalate gittikleri ve "işemekten" başka şeyler yaptıkları da iddia ediliyor.

Tanıklar askerlerin daha sonra "toplu seks" için 4 kadınla anlaştıklarını toplamda 8 kişi olan grubun bar çıkışında minibüs ve taksiye bindiklerini söylüyor. İşin içine polisi dahil eden olayların ise büyükelçiliğe ait minibüse binen Romilda Aparecida Ferreira adlı striptizcinin Portekizce konuşmaya başlaması ve sürücünün Amerikalılardan birini kadını dışarıya atması için çağırmasıyla başladığı sanılıyor.

Büyükelçilik görevlilerinden biri olan Marcelino Nicholas Gonzalez'in bindiği taksiden inerek kadını aracın dışına çıkarttığı ve kafasını minibüse vurduğu, bu sırada aracı hareket ettiren sürücü yüzünden kadının araca takılı kalarak bir süre sürüklendiği ve kafasını kaldırıma vurduğu belirtildi. Ferreira bu yüzden 13 gün hastanede kaldı.

Büyükelçilik tarafından olayla yapılan açıklamada ise kadının minibüsten itilmediği, kendi kendine dışarıya atladığı iddia edilmişti. Amerikan yetkilileri ise yerel makamlarla tam koordinasyon içerisinde olayın soruşturulduğu bilgisini vermişti.

Söz konusu olayla ilgili geçen hafta basına konuşan ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, büyükelçi görevlilerinin sert bir şekilde cezalandırıldıklarını ve evlerine geri gönderildiklerini söyledi.

Ferreira'nın ise Büyükelçilik'ten gelen 85 bin dolarlık tazminat teklifini reddettiği hakkını aramayı sürdüreceği öğrenildi.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan Abdullah Gül yorumu:Şartların oluşmasını bekleyerek, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparak lider olamazsınız
röportaj arşiv
HAVA DURUMU